Kategoriler
Rehberler

Huawei G8 Şarj Soketi Değişimi

Telefonunuzu şarj etmeye çalıştığınız halde şarj olmuyorsa, şarj soketi arızalanmıştır. Bu yazımızda Huawei G8 Şarj Soketi değişimi işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. İşlem sonrasında karşılaşabileceğiniz hata veya sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız.

Gerekli olan ekipmanlar

Çift taraflı bant

Yapıştırıcı

Sökme aparatı

Tornavida

Cımbız

Huawei G8 Şarj Soketi Değişimi

Huawei G8 Şarj Soketi değişimi işlemine başlamadan önce telefonunuzun kapalı olması gerek. Eğer telefonunuz kapalı değilse, önce Güç tuşuna basılı tutun. Ardından karşınıza gelen ekranda Kapat seçeneğine dokunarak telefonunuzun kapanmasını bekleyin.

Telefonunuz kapandıktan sonra işlemlere başlayabilirsiniz. İlk olarak arka kapağın üst ve alt kısımlarında yer alan plastik aparatları çıkartmanız gerek. Sökme aparatı ile plastik aparatları sökün.

Şimdi ise düz uçlu bir alet ile yüzeyi temizleyin. Yüzeyi temizledikten sonra vidaların sökümüne geçebilirsiniz. Tornavida ile yüzeydeki vidaları sökerken, bir yandan da cımbız ile vidaları tutun. Bu sayede vidalar söküm esnasında kaymaz.

Telefonunuzun yan kısmına gelerek SD kart yuvasını çıkartmanız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirmek için telefonunuzun kutusundaki iğneye ihtiyacınız var. Eğer o iğneyi kaybettiyseniz, deliğin inceliğinde bir iğne işinizi görecektir.

Sonrasında ise sökme aparatını kullanarak arka kapağı telefonun gövdesinden ayırın. Anakart’ın üzerindeki ve telefonun alt kısmındaki vidaları sökün. Ardından cımbız veya sökme aparatı ile görselde göstermiş olduğumuz bağlantı uçlarını yuvalarından çıkartın.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

Vidalarını çıkarttığınız için artık siyah plastik aparatı sökebilirsiniz. İnce bağlantı kablosunu da çıkarttıktan sonra cımbız ile şarj soketini çıkartın. Şimdi ise yeni şarj soketini yerine yerleştirin.

Önce bağlantı ucunu, sonrasında ise bağlantı kablosunu yerlerine takın. Ardından plastik aparatı yerine yerleştirin. Vidalarını monte edin. Üst kısma yönelerek bataryanın bağlantı ucunu takın ve metal parçayı yerine koyarak vidasını sıkın.

Artık arka kapağınızı yerleştirebilirsiniz. Arka kapağın plastik aparatlarını takmadan önce yapmanız gereken birkaç işlem var. İlk olarak çift taraflı bantlardan yapıştırın ve renkli kısımlarını çekin. Yapıştırıcıyı görselde göstermiş olduğumuz gibi kenarlara uygulayın. Bunun sonrasında plastik aparatları yerlerine takabilirsiniz.

Son olarak, Güç tuşuna basılı tutun ve biraz bekleyin. Bu sayede telefonunuz yeniden açılacaktır.