Kategoriler
Rehberler

Android: Otomatik Müzik Kapatma

Android‘li akıllı telefonlarda otomatik müzik kapatma işlevini elde etmek için ne yapmanız gerektiğine değineceğiz. Yorucu bir günün ardından biraz müzik dinleyerek uykuya dalmak isteyebilirsiniz. Uzun bir oynatma listesi açtıysanız müziğin saatlerce çalması akıllı telefonunuzun şarjını bitirebilir, müziğin belirli bir süre boyunca çalıp daha sonra otomatik olarak durmasını isteyebilirsiniz. Android’li akıllı telefonlarda yer alan müzik oynatıcıların tümünde uyku zamanlayıcı / müzik oynatımını otomatik kapatma özelliği bulunmuyor. Ancak kullanabileceğiniz üçüncü parti uygulamalar var.

Android: Otomatik Müzik Kapatma

Öncelikle akıllı telefonunuzdaki varsayılan müzik oynatıcısının otomatik müzik kapatma özelliğine sahip olup olmadığını kontrol edin. Menüler biraz farklı olabilir ama genel hatlarıyla benzer seçenekler göreceksiniz.

Müzik oynatıcınızın Settings menüsüne erişin.

Advanced Settings menüsüne gidin.

Sleep Timer seçeneği varsa etkinleştirin. Zamanlayıcı açılacaktır. Buradan müziğin oynatılmasını istediğiniz süreyi ayarlayabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzda kullandığınız müzik dinleme uygulamasında uyku zamanlayıcı özelliği bulunmayabilir. Bu noktada Google Play uygulama mağazasından indirebileceğiniz Sleep Timer uygulamasından yardım alabilirsiniz.

Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırın. Çember şeklinde bir buton var ve sarı renkli butonu çember etrafında sürükleyerek müziğin ne kadar süreyle oynatılacağını belirleyebiliyorsunuz. Herhangi bir zaman kısıtlaması olmadığını belirtelim.

Süreyi belirledikten sonra Start seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır.

Uygulama yalnızca cihazdaki varsayılan müzik oynatıcısını değil; YouTube, Netflix, Audible, Spotify, SoundCloud ve diğer popüler uygulamaları da destekliyor.