Kategoriler
Rehberler

Bilgisayardan Android Telefona Link Göndermek

Bilgisayardan Android telefona link göndermek için kullanabileceğiniz üç farklı aracı tanıyacağız. Günümüzde hemen her işimizi Android işletim sistemli akıllı telefonlarımızla halledebiliyoruz ancak söz konusu üretkenlik olduğunda kişisel bilgisayarlar hala bir adım önde. Geniş ekranlar ve fiziksel klavye ile fare bu noktada fark yaratıyor.

Gün içerisinde kişisel bilgisayarınızda uzun süreli okumalar yapamıyor olabilirsiniz. Rastgeldiğiniz uzun yazılar içeren internet sitesi bağlantılarını Android telefonunuza göndererek daha sonra okumak isteyebilirsiniz. Bilgisayardan Android telefona link göndermek için faydalanılabilecek çeşitli araçlar var.

Bilgisayardan Android Telefona Link Göndermek

Pushbullet

Pushbullet farklı platformlar arasında bilgi aktarımı için kullanılan en popüler servislerden birisi konumunda. Pushbullet uygulamasını Android telefonunuza, eklentisini ise Google Chrome tarayıcısına kurmanız yeterli oluyor. Hesabı oluşturup cihazlarda oturum açtıktan sonra cihazlar arasında link ve dosya gönderimi yapabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Android için Doc - PDF | PDF - Doc çevirici

Handover

XDA forumlarından hamzahrmalik kullanıcı adlı geliştiricinin hazırladığı Handover aracı da aynı işleve sahip. Java 8 veya daha güncel versiyonlara ihtiyaç duyan PC yazılımını indirmeniz ve Android telefona da uygulamayı yüklemeniz lazım. Android uygulamasına PC yazılımındaki QR kodu okutarak eşleştirme yapabilirsiniz.

AirDroid

AirDroid Android telefonlar ve kişisel bilgisayarlar arasında veri aktarımı için kullanılabilen başarılı bir çözüm. Veri aktarımının dışında telefonu PC’den yönetme imkanı da sunuyor. Bu araçtan daha önce de defalarca bahsettik, eğer tanışmadıysanız çok şey kaçırdığınızı bilmeniz gerek.