Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8 Android Oreo Güncellemesi Sonrası Kamera Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy S8 Android Oreo güncellemesi sonrası kamera sorunu ve sorunun çözümü için neler yapabileceğinize bakacağız. Güney Kore merkezli teknoloji firması Samsung her ne kadar kısa süre önce Galaxy S9 ve Galaxy S9+ akıllı telefon modellerini duyurmuş olsa da geçtiğimiz yılın amiral gemisi modelleri olan Galaxy S8 ve Galaxy S8+ da hala revaçta ve güçlü cihazlar. Bu akıllı telefonlar kısa bir süre önce Android 8.0 Oreo güncellemesini almaya başladı.

Cihazlara Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonunu kazandıran güncelleme aynı zamanda Samsung Experience 9.0 arayüzünü de getiriyor. Güncellemenin ardından bazı kullanıcılar Galaxy S8 ve S8+’taki kamera uygulamasıyla sorun yaşıyor. Kamera uygulaması çalışmayı durduruyor.

Samsung Galaxy S8 Android Oreo Güncellemesi Sonrası Kamera Sorunu ve Çözümü

Kamera Uygulamasını Sıfırlamak

Akıllı telefonda Settings menüsüne erişin.

Apps seçeneğini bulun ve üzerine dokunun. Arayüzde sağ üst kısımdaki üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunun ve Show system apps‘i seçin.

Artık Samsung’a özgü uygulamaları görebilmeniz gerek, Camera‘yı bulun ve üzerine dokunun.

Force Stop butonunu kullanın, daha sonra Storage seçeneğine girin.

Clear Data ve Clear Cache butonlarına dokunun, daha sonra akıllı telefonu yeniden başlatın.

Depolama Modunu Değiştirmek

Kamera uygulamasını çalıştırın, Settings‘e girin. Varsayılan depolama dizini olarak Internal Storage yani dahili depolamayı seçin. Bu, kamera uygulamasının verdiği hatadan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Cihaz Önbelleğini Silmek

Akıllı telefonu kapatın. Güç, ses artırma ve Bixby tuşlarına basılı tutun.

Samsung logosunu görünce güç tuşunu bırakın, diğer iki tuşa basılı tutmaya devam edin.

Android recovery ekranında ses azaltma butonunu kullanarak wipe cache partition seçeneğine gidin ve Enter işlevi için güç butonuna basın.

Yes — delete all user data seçeneğini kullanın.

İşlem tamamlanınca Reboot system now seçeneği ile akıllı telefonu yeniden başlatabilirsiniz.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlamak

Önceki aşamalardan sonuç alamıyorsanız akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Galaxy S8 hard reset atma işlemine burada değinmiştik. Tüm bilgilerinizin silineceğini unutmayın, bu nedenle öncelikle yedek almanızda fayda var.