Kategoriler
Haberler

Huawei Mate RS’in OLED Ekranlarını LG Display Üretmiş

LG Display bu kez önemli bir işe imza attı. Firma Huawei’in özel tasarımlı cihazı Mate RS Porsche Design’ın kıvrımlı OLED ekranlarını üretmiş. Huawei P20’nin OLED panelinin LG Display tarafından hazırlanmadığını göz önüne alırsak parti muhtemelen çok büyük değil.

Ancak Huawei dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi ve LG Display bu aralar kendileriyle daha fazla antlaşma yapmaya başladı. Eğer işler yolunda giderse şirket daha fazla sayıda panel üretilmesini talep edecektir.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, Mate RS parmak izi okuyucusunun ekranın altına konumlandığı dünyanın ilk akıllı telefonlarından biri. Bilgilere göre LG firması bu parmak izi okuyucusunun ekrana başarıyla yerleştirilmesinde büyük bir paya sahip olabilir.

LG Display aynı zamanda LG Mobile’ın da OLED ihtiyacını karşılıyor. Ancak Pixel 2 XL için ve Xiaomi için de birçok panel ürettiler. OLED panel endüstrisi şu anda Samsung Display’in hakimiyetinde. Görünüşe bakılırsa LG de bu alanda daha fazla etkin olmaya başlayacak.

Daha fazla bilgi için forum sayfamıza bekliyoruz.