Kategoriler
Haberler

LG G7 Sızdı: Çentikli RGBW Ekran ve 16 MP Çift Kamera

LG G7’nin bilgileri henüz resmi olarak paylaşılmadı ancak bazıları kapalı kapılar ardından sızdırılmakta. Görünüşe bakılırsa telefon M+ LCD denilen bir RGBW panel kullanacak. Bu panelde enerji tüketimi beyaz piksellerin özel kullanım tekniği sayesinde yüzde 35 azalıyor. Yeni bir fikir değil ancak bu zamana kadarki uygulamaları pek ses getirmemişti.

Ekran bir çentiğe sahip. Sızdırılan aşağıdaki görselden bunu anlayabiliyoruz. Ayrıca CAD tabanlı işlenmiş görüntülerinde aynı çentiğe işaret ediliyor. Bu bölgede özçekim kamerası, görüşme için hoparlör ve ortam ışık sensörü bulunacak. Söz konusu ekran 6 inç boyutunda ve 19:9 en boy oranına sahip.

Diğer birçok çentikli Android telefonunda olduğu gibi LG G7’de ekranın alt kısmında ince bir çerçeve mevcut. Modern Android telefonlarda görmeyi özlediğimiz 3.5 mm ses girişi hemen altında yer alıyor.

Telefonun tasarımı klasik sandviç yapılı metal bir cam gövdeden ibaret. Ölçüleri 153.2 x 71.9 x 8.2 mm ve kamera çıkıntısı ile 8.5 mm geliyor.

Yeni cihaz LG’nin yapay zekaya yaptığı yatırımların ufak bir meyvesi olacak. Bunun için telefonda özel bir buton bile var. Aynı zamanda Q voice ve Q lens teknolojilerine de odaklanılmış. LG G7 Snapdragon 845 ile gelecek ve 64 GB dahili depolama alanı ile 4 GB RAM’e sahip olacak. Ayrıca 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı seçenekleri de olacak.

Arka tarafta iki adet 16 MP + 16 MP kamera yer alıyor. Bunlar f/1.5 açıklığa sahipler. Değerleri itibariyle Samsung’un Galaxy S9’u ile örtüşüyorlar. Batarya tarafında henüz bir şey söylenmiş değil.

LG G7 nisan ayının sonunda duyurulacak. Telefonun Koreli servis sağlayıcıları aracılığıyla en erken mayıs ayının ortasında raflarda yerini alması planlanıyor.

Görüşlerinizi forum sayfamızda belirtebilirsiniz.