Kategoriler
Haberler

Meizu 15 ve 15 Plus Canlı Fotoğrafları Ortaya Çıktı

2018, Çinli Meizu firması için önemli bir yıl olacak. Şirket 2003’de ilk kez kurulduğundan bu yana 15 yıldır telefon arenasında faaliyet gösteriyor ve bu sene birkaç yeni akıllı telefon daha çıkarmak için kolları sıvadılar. Bunlardan ilki Meizu 15 ve Meizu 15 Plus olacak.

Cihazlar son birkaç haftadır düzenli olarak sızdırılmaktaydı ve bu kez bizleri canlı fotoğrafları ile karşıladılar.

Görebileceğiniz gibi Plus modeli şaşırtıcı olmayacak biçimde isminin hakkını vermekte. Her iki Meizu 15’de özçekim kamerası ekranın üst orta kısmına yerleşirken alt tarafta ana ekran butonu yer alıyor. Cihazların gövdeleri metalden. Çift arka kameraları orta üst kısma doğru dikey olarak hizalılar. Bunların altında da Meizu’nun klasikleşmiş halka biçimli LED flaşı var.

İlginizi Çekebilir:  Google Play'de virüslü 2FA uygulaması tespit edildi

Meizu 15 Plus iddiaya göre 5.95 inç QHD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak. Ana kameralar 12 MP + 20 MP çözünürlüğünde ve özçekim kamerası da 20 MP’e kadar destek veriyor. Batarya tarafında 3430 mAh tercih edilmiş. Samsung’un Exynos 8895 çipseti 4/6 GB RAM ve 64/128 GB dahili depolama seçenekleri ile sunuluyor.

Meizu 15 ve 15 Plus

Daha küçük olan Meizu 15 ise 5.46 inç ekran 1080p çözünürlük ile geliyor ve muhtemelen Qualcomm Snapdragon 660’dan güç alacak. RAM ve depolama seçenekleri büyük kardeşi ile aynı ve boyut kısıtlamalarından dolayı batarya 2940 mAh’e kırpılmış.

İlginizi Çekebilir:  Android pilin dolduğunu bildiren uygulamalar

Daha düşük model Meizu 15 Lite bu iki cihaz resmileştikten sonra bu ayın sonunda ortaya çıkabilir. Bunların ardından ise Meizu 16 adında bir aşkın amiral gemisi gelecek. Şirketi kurucusu Huang Zhang bunun için ağustos ayını işaret emiş.

Görüşlerinizi forum sayfamızda belirtebilirsiniz.