Kategoriler
Rehberler

Samsung Telefonlarda Kilit Ekranındaki Dikey Saati Değiştirmek

Android’li Samsung telefonlarda kilit ekranındaki dikey saati değiştirmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Güney Kore merkezli teknoloji firması Samsung, akıllı telefonlarında uzunca bir süredir Android işletim sistemini kullanıyor. Özellikle Galaxy S serisi üst düzey akıllı telefonlarda sonuç hayli tatmin edici ancak bazı orta ve giriş seviyesi modeller kullanıcıları memnun etmeyebiliyor. Samsung da diğer birçok üretici gibi cihazına özel uygulamalar, arayüz, duvar kağıtları, simgeler ekliyor. Kilit ekranındaki saat de bunlar gibi özel bir öge.

Samsung nedense güncel Galaxy akıllı telefonlardaki kilit ekranlarında dikey formda bir saate yer veriyor. Saatin saati gösteren satırı üstte, dakikayı gösteren kısmı ise altta görünüyor. Bu dikey formdaki saat şüphesiz her kullanıcıyı memnun etmiyor.

Samsung Telefonlarda Kilit Ekranındaki Dikey Saati Değiştirmek

Samsung Galaxy akıllı telefonlarda kilit ekranında bulunan dikey formdaki saati değiştirmek için cihazda kurulu olan temayı değiştirmeniz lazım. Yani yeni bir temaya geçmeniz gerekecek. Cihazlarda tema değişikliği kolayca yapılabiliyor fakat asıl mesele kilit ekranında standart, yatay formda bir saat bulunan tema bulabilmek.

Tema değiştirmek için akıllı telefonda Settings menüsüne gidin, Wallpaper and display seçeneğine dokunun. Theme ile devam edin. Theme sekmesinden standart formda kilit ekranı saati içeren tema için gezinmeye başlayabilirsiniz.

Beğendiğiniz bir tema bulduğunuzda temayı indirebilir ve akıllı telefonunuzda kullanmaya başlayabilirsiniz. Tema değişince cihaz yeni bir görünüme bürünüyor fakat beğendiğiniz bir tema bulabilirseniz her şey çok daha güzel olabilir.