Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp: Grup Açıklaması Eklemek

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ta grup açıklaması eklemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. WhatsApp bugün tüm dünyada bir milyarı aşkın sayıda kullanıcının akıllı telefonunda yer alan, çok başarılı bir anlık mesajlaşma uygulaması. Araç ülkemizde de ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmış durumda. WhatsApp’ın en çok sevilen özelliklerinden birisi de gruplar oluşturma ve toplu sohbetler gerçekleştirme olanağı sunması.

WhatsApp’ta iş, arkadaşlık ya da farklı amaçlarla bir araya gelen bazı kişileri içeren gruplarda yer alıyor olabilirsiniz. Bu gruplara zaman zaman yeni kişilerin dahil olması gerekebilir. İlgili grupla ilgili bazı temel bilgileri ve / veya kuralları içeren bir açıklama oluşturmak isteyebilirsiniz. WhatsApp‘a bir süre önce eklenen yeni özellik uygulamada grup açıklaması eklemek üzere kullanılabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?

WhatsApp: Grup Açıklaması Eklemek

Öncelikle iOS veya Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda kurulu olan WhatsApp uygulamasını son versiyona güncelleyin.

WhatsApp uygulamasını çalıştırın ve kendisine açıklama eklemek istediğiniz grubu seçin.

Arayüzde üst kısımda yer alan grup ismine dokunun. Group Info seçeneği ile devam edin.

Group Info’da, grup adının hemen altında Add group description seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunun.

Buraya dilediğiniz açıklama metnini girin ve kaydetmek için sağ üst kısımda yer alan Save butonunu kullanın.

WhatsApp, grup açıklamalarında maksimum 500 karakterden oluşan içeriğe müsaade ediyor. Grup adlarının en fazla 25 karakterden oluşabildiği düşünülürse bu yeni özelliğin sağladığı kolaylık daha rahat anlaşılabilir.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi