Kategoriler
Haberler

Samsung Birinci Çeyrek Gelirinin Yüzde 50 Artmasını Bekliyor

Geçtiğimiz 2017’nin ikinci yarısında Samsung üç aylık finansal dönemde rekor ardına rekor istatistikler paylaşmıştı. Bunun ana sebepleri arasında bellek çiplerine olan talebin yükselmesi var. Son bilgilere bakılırsa Koreli üretici yıllık bazda 2018’in ilk çeyreğinde yüzde 50’lik bir gelir artışı hesaplamış.

Bu cuma yayımlanması beklenen raporlarda analistlere göre Samsung 13.7 milyar USD gelir elde ederek geçtiğimiz senenin 8.8 milyar USD’sine göre ciddi bir artış yakalayacak.

Reuters’ın haberine göre Samsung sattığı her 1 USD DRAM çipinden 70 cent faaliyet karı elde ediyor. Akıllı telefon pazarı da firma için bir başarılı geçti fakat bellek tarafında olduğu kadar değil: 2018 birinci çeyreğinde 9.3 milyon adet Samsung Galaxy S9 akıllı telefonu satıldı.

Kore tabanlı bir analiste göre Samsung’un büyük kârlar elde etmesindeki bir diğer faktör de artan kargolama ve azalan maliyet faktörleri. İçeriden bir başka ismin paylaştığı bilgide OLED işinde Samsung’un beklediğinin yalnızca %60’ını alabildiği söyleniyor. Bunun ana nedeni ise ciddi anlamda azalan iPhone X satışları.

Konu hakkındaki görüşleriniz için http://www.akillitelefon.com/forum sayfamızı kullanabilirsiniz.