Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Samsung Gear S3 Güncellemesi Batarya Ömrünü Uzatıyor

Akıllı saatlerin yüzleştiği ana sorunlardan biri genellikle pil ömürlerinin zayıf olması. Eğer siz de Samsung Gear S3 sahibiyseniz bu yeni güncelleme sizleri mutlu edecek.

Samsung Gear S3 yeni güncelleme ile R760XXU2CRC3 yazılım sürümüne yükseltiliyor. Değişim günlüğünde iki şeyden bahsediliyor. Bunu ekran görüntüsünde görmek mümkün: “Batarya Ömrünü İyileştirme” ve “Bluetooth Bağlantı İstikrarını İyileştirme”. Bunlar her akıllı saat için oldukça önemli noktalar. O nedenle cihazınıza en kısa zamanda yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

Eğer henüz Samsung‘dan bildirim almadıysanız, Samsung Gear uygulamasını telefonunuzdan kontrol edin. Cihaz > Cihazı Güncelle adımlarını izleyerek bunu yapabilirsiniz. Güncelleme son kontrol ettiğimizde ABD, Kanada ve Güney Kore’de erişilebilir durumdaydı. Yakında tüm marketlere gelmiş olacaktır.

Gear S3 geçtiğimiz yıl Tizen 3.0’a güncellenmişti. Bu da kendisini şirketin en yeni giyilebilir cihazlarıyla kafa kafaya yaptı. Ancak bu cihazın batarya ömrünü de kötü etkiledi. Samsung en sonunda bu soruna el atmış görünüyor.