Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp: Kolay Ses Kaydı Gönderme Yöntemi

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘a yeni, kolay ses kaydı gönderme yöntemi kazandırılmış durumda. Facebook’un sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp tüm dünyada bir milyarı aşkın sayıda akıllı telefon kullanıcısının tercihi durumunda. Uygulama ile anlık mesajlaşma, grup sohbetler, fotoğraf / video / dosya alıp gönderme, sesli ve görüntülü görüşmeler yapabilme, durum paylaşımı gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor.

WhatsApp’ın sevilen özelliklerinden birisi de ses kaydı gönderme olanağı sunması. Normalde mesaj yazılan kutucuğun hemen yanında yer alan, yeşil arka planlı ve mikrofon simgesi içeren butona basılı tutularak ses kaydı alınabiliyor ve kayıt arkadaşlara veya gruplara gönderilebiliyor. Bu noktada kullanıcılar kayıt alırken butona sürekli olarak basmak durumunda kalıyor, şüphesiz pratik bir yöntem değil. Neyse ki WhatsApp‘a kolay ses kaydı gönderme yöntemi geliyor.

WhatsApp: Kolay Ses Kaydı Gönderme Yöntemi

WhatsApp ile ilgili haberler paylaşan WABetaInfo sitesinin haberine bakılırsa uygulamanın 2.18.71 sürüm numaralı Beta versiyonunda elle serbest modunda ses kaydı alabilme özelliği var.

Bu versiyona geçildiğinde, kullanıcı ses kaydı almak için ilgili butona basılı tutunca ekranda bir seçenek daha beliriyor. Kaydı kilitleme için yukarı doğru kaydırma yapılabileceği belirtiliyor. Bu kaydırma hareketi yapıldığında uygulama kullanıcının ekrana dokunmaya devam etmesine gerek kalmadan ses kaydı almayı sürdürüyor. Eskisi gibi kaydı iptal etmek veya göndermeden silmek de mümkün.

Özellik henüz uygulamanın Beta versiyonunda mevcut. Android ve iOS uyumlu stabil versiyona ne zaman kazandırılacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor.