Kategoriler
Haberler

LG G7 ThinQ İri Kasası ve Çentikli Ekranıyla Görüntülendi

Çıkacak çıkmayacak, çıkarsa hangi isimle gelecek gibi dedikoduların ardından LG nihayet yeni amiral gemisini alışılmış ve beklenen biçimde G7 olarak adlandırdı. Ancak bu kez yanına bir de ThinQ ibaresini ekledi. Aslında bu birkaç hafta önce sızdırılmıştı fakat şimdi resmi olarak doğrulanmış olduğunu görmek sevindirici.

Fotoğrafta telefonun prototip sürümüyle karşı karşıyayız. Kare özellikle açılış ekranındayken çekilerek cihazın tam adı görüntülenmiş. Telefon oldukça iri bir kabın içerisinde ve bu tasarımdaki ana hatları gizliyor.

LG G7 ThinQ

Yine de ekrandaki çentik açıkça görünmekte. Hatta güç butonu sağ tarafta ve diğer tuşlar solda ses tuşunun altına konumlanmış. Muhtemelen bu bir tür yapay zekayı açmaya yarayan tuş olacak. Samsung’un Bixby butonu olduğundan LG burada kendini daha fazla tutamamış.

LG G7 ThinQ söylenene göre 6.1 inç ekran ile gelmesi bekleniyor. Snapdragon 845 çipset, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı başlıca özellikleri arasında. Prototip cihaz AnTuTu testinden 252,473 puan almış. Samsung Galaxy S9’u geride bırakan bir sonuç ancak Sony Xperia XZ2’yi geçememiş. Yazılım sürümü henüz erken bir aşamada olduğundan final versiyonda performans farklılık gösterebilir.

LG G7 ThinQ’nun mayıs ayında gelmesi bekleniyor. Bu nedenle artık daha fazla sızıntıyla karşılaşabiliriz. Konu hakkındaki düşüncelerinizi forum sayfamızda paylaşmayı unutmayın.