Kategoriler
Rehberler

iPhone: Geçersiz SIM / SIM Kart Takılı Değil Hatası ve Çözümü

Apple iPhone‘da Geçersiz SIM / SIM Kart Takılı Değil hatası ile karşı karşıya kaldıysanız sorunu çözebilmek için neler yapabileceğinize değineceğiz. Hiçbir sorun yaşamadan kullandığınız; aramalar yaptığınız ve sürekli olarak mesajlaştığınız iPhone‘unuzda ortada görünür hiçbir sebep yokken SIM kart hata iletisiyle karşılaşmanız olası. Teknik servisten yardım istemeden önce yapabileceğiniz birkaç şey var.

SIM kart devri kapanıyor... - Lodos Haber

iPhone: Geçersiz SIM / SIM Kart Takılı Değil Hatası ve Çözümü

SIM Kartınız Çalışıyor mu?

SIM kartı çıkarın ve sorunsuz olduğunu bildiğiniz başka bir akıllı telefona takın. Şebeke sinyalini alıp almadığını kontrol edin, hatta telefon görüşmesi yapmayı ve SMS göndermeyi deneyin. Bu sayede sorunun SIM karttan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenebilirsiniz.

iPhone’u Yeniden Başlatın

Böyle sorunlarda akıllı telefonu yeniden başlatmak sorunu basitçe geride bırakmanızı sağlayabilir. Hatta cihaza hard reset atmayı da düşünebilirsiniz.

SIM Kartı Çıkarıp Tekrar Takmayı Deneyin

SIM kartı yuvasından çıkarıp tekrar takmayı da deneyebilirsiniz. Kartın slota güzelce yerleştiğinden de emin olun.

Farklı Bir SIM Kart Deneyin

Sorunun cihazdan kaynaklandığını düşünüyorsanız bir yakınınız veya arkadaşınızın SIM kartını ödünç alıp iPhone’a takmayı deneyin. Şebeke sinyali olup olmadığına bakın, telefon görüşmesi yapmayı deneyin.

Yazılım Versiyonunu Güncelleyin

Henüz yüklemediğiniz güncel bir iOS versiyonu varsa güncellemeyi indirin ve yüklenmesini sağlayın. Güncellemeleri elle denetlemek için Settings > General > Software Update yolunu izleyebilirsiniz.

Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

iOS’te Settings > General > Reset yolunu izleyin ve Reset Network Setting seçeneğine dokunarak ağ ayarlarının sıfırlanmasını sağlayın.

Operatör Ayarlarında Güncelleme Olup Olmadığını Kontrol Edin

Settings > General > About menüsüne erişin. Güncelleme varsa OK veya Update seçeneğini içeren bir istem görürsünüz.