Kategoriler
Apps & Oyunlar

E-Posta Adresiyle LinkedIn Profili Bulmak

E-Posta adresiyle LinkedIn profili bulmak için izlenmesi gereken aşamalara bakacağız. Özellikle iş ile ilgili meseleleri halledebilmek için hemen hepimiz her gün onlarca e-posta alıp göndermek durumunda kalıyoruz. Size e-posta gönderen ve sizin e-posta gönderdiğiniz kişileri her zaman tanıma imkanınız olmuyor. Karşınızdaki kişi ile ilgili, özellikle profesyonel hayatı ve geçmişiyle ilgili bazı bilgiler edinmek isteyebilirsiniz. Bu noktada en iyi çözüm, iş odaklı bir sosyal ağ olan LinkedIn.

Birçok kişinin Gmail hizmetini kullandığı açık. Firmalar da kurumsal hesaplarını genellikle Gmail altyapısı üzerinden yapılandırmayı tercih ediyor. Size e-posta gönderen kişilerin LinkedIn profillerine Gmail arayüzünden bir butonla erişebileceğinizi söylesek herhalde sevinirdiniz.

E-Posta Adresiyle LinkedIn Profili Bulmak

Ele alacağımız yöntem mobil cihazlarda işe yaramıyor, masaüstü bilgisayar ve Google Chrome web tarayıcısına ihtiyaç var. Bir Chrome uzantısından yararlanacağız.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Daha önce Rapportive adıyla bilinen, şu an ise Sales Navigator adını taşıyan uzantıyı Google Chrome tarayıcısına yükleyin.

Eklentiyi yükledikten sonra LinkedIn hesabınızla oturum açın. Ardından Gmail arayüzüne erişin ve LinkedIn profilini görüntülemek istediğiniz kişi tarafından gönderilen bir e-postayı açın.

İlgili kişi kullandığı e-posta adresiyle bir LinkedIn profili oluşturmuşsa sağ kısımda LinkedIn bilgi sütunu belirecektir. Burada ortak bağlantılar ve profil sayfasına gitmeyi sağlayan buton gibi detaylar mevcut.

Gmail ve Chrome kullanmadan e-posta adresiyle LinkedIn profili bulmak da mümkün. Bunun için LinkedIn hesabınızla oturum açın ve ardından LinkedIn Profile Finder web sitesine erişin.

E-posta adresini girin ve Visit LinkedIn Profile butonuna tıklayın. Bu e-posta adresiyle bir LinkedIn hesabı açılmışsa profil sayfasını görebileceksiniz.