Kategoriler
Haberler

Çift Kameralı QWERTY Klavyeli BlackBerry Athena

BlackBerry markası, TCL Technology mülkiyeti altındaki yeni hayatının tadını çıkarıyor. Geçen sene BlackBerry Keyone’un gelişiyle birlikte QWERTY klavyeli akıllı telefonların yeniden doğuşunu gördük. Şirketin telefonun pazar performansından memnun kalmasının ardından şimdi bir ardılı geliyor. Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi’nden (SIPO) sızan görüntülere göre yeni telefon BlackBerry Athena olarak adlandırılacak ve arkasında çift kamera olacak.

BlackBerry Athena

BlackBerry Athena, Keyone’un formülünü takip ediyor. İkili LED flaşla desteklenen çift kameralı düzenek BlackBerry cihazları için bir ilk olacak. Convenience tuşu artık Keyone’da olduğu gibi solda olmak yerine sağ tarafın ortasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:  En hızlı iOS cihazlar belli oldu

Ön tarafta önceki 3:2 panelden daha uzun bir ekran var gibi ancak ilk hesaplamalar 16:10’a işaret etmekte. QWERTY klavye alışılmış şekilde aşağıda.

Alt kısım, hoparlör ile USB-C şarj cihazını içerecek ve 3.5 mm jak üstte yer alacak. Önde sadece bir adet özçekim kamerası bulunacak. Arka kısım ise plastik ve BlackBerry logosu orta üst kısma yerleşiyor.

Düşüncelerinizi forum sayfamızda paylaşmayı unutmayın.