Kategoriler
Apps & Oyunlar

Silinen WhatsApp Mesajlarını Görüntülemek

Android‘li akıllı telefonlarda silinen WhatsApp mesajlarını görüntülemek için kullanılabilecek başarılı bir uygulamayı tanıyacağız. Bilindiği gibi popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a kısa süre önce eklenen yeni bir özellik sayesinde kullanıcılar gönderdikleri mesajları 7 dakika içerisinde silebiliyordu. Daha sonra yapılan değişiklikle bu süre biraz uzatıldı; artık kullanıcılar mesajı gönderdikten 68 dakika sonraya kadar mesajları silebiliyor. Yani önümüzdeki süreçte daha fazla sayıda silinen WhatsApp mesajı olacak. Akıllı telefon dünyasında neredeyse her sorunun bir çözümü mevcut. Silinen WhatsApp mesajlarını görüntülemek için de elbette bir uygulama hazırlanmış durumda.

WhatsRemoved adlı uygulama Google Play uygulama mağazasından ücretsiz indirilebiliyor. Uygulama ücretsiz ve çalışmak için root erişimine ihtiyaç duymuyor. Silinen WhatsApp mesajlarını yakalamak için Android’in bildirim sistemini kullanıyor. Yani WhatsApp uygulamasına doğrudan bir müdahale söz konusu değil. Bu nedenle gizlilik konusunda endişeye kapılmanıza gerek yok

Silinen WhatsApp Mesajlarını Görüntülemek

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırdığınızda işlevini yerine getirebilmek için bildirimlere erişim izni talep edecektir. Bu izni vermeniz lazım ki bildirimlere erişebilsin ve silinen WhatsApp mesajlarını görüntüleyebilin.

Üç farklı seçeneğe sahipsiniz. İlki silinen mesajlara ve mesajların içerdiği dosyalara erişmenizi sağlıyor. İkincisi yalnızca silinen mesajları okuma imkanı sunarken üçüncü seçenek gönderen kişiyi öğrenemeden sadece dosyalara ulaşmanıza olanak tanıyor. Tavsiyemiz elbette ilk seçeneğe yönelmeniz doğrultusunda olacak.

WhatsApp’ta bir mesaj için This message was deleted / Bu mesaj silindi uyarısını gördüğünüzde WhatsRemoved uygulaması silinen mesajı bildirim ekranı aracılığıyla görmenizi sağlayacak. Mesajın tamamını okumak için bildirime dokunmalısınız. Chats sekmesi altından Save history seçeneğini etkinleştirdiğiniz takdirde mesajlaşmalarınız uygulama tarafından kayıt altına alınıyor. WhatsApp’taki konuşmalarınızı silseniz dahi bu konuşmalar WhatsRemoved uygulamasında tutulmaya devam ediliyor.