Kategoriler
Apps & Oyunlar

Snapchat’e Üçüncü Parti Bir Uygulamayla Erişmeye Çalışıyorsunuz Hatası ve Çözümü

Snapchat’e Üçüncü Parti Bir Uygulamayla Erişmeye Çalışıyorsunuz Hatası ve bu sorunun çözümü için ne yapabileceğinize değineceğiz. Snapchat şüphesiz sevilen ve anlık mesajlaşma uygulaması konseptine yeni bir soluk getirmeyi başarmış bir uygulamaydı. Uygulamanın başarılı özellikleri Instagram gibi farklı sosyal ağ uygulamaları tarafından klonlandı ve bazı özellikler Instagram’da da kullanıcılar tarafından hemen benimsendi.

Snapchat'e Yeni Özellikler Geldi | CRM Medya

Duruma bakılırsa Snapchat Inc. bir süredir kullanıcıların üçüncü parti uygulamalarla servisten yararlanmasını engellemek için çeşitli önlemler geliştirdi. Farklı çözümlerle Snapchat hesabına erişmeyi deneyen kullanıcılar “You’re Trying To Access Snapchat Through A Third-Party App Error Message / Olamaz! Snapchat’e üçüncü parti bir uygulamayla erişmeye çalışıyorsunuz! Lütfen bunun yerine resmi snapchat uygulamasını kullanın!” hata mesajıyla karşı karşıya kalıyor. Peki bu hata mesajını alıyorsanız ne yapmanız gerekiyor?

Snapchat’e Üçüncü Parti Bir Uygulamayla Erişmeye Çalışıyorsunuz Hatası ve Çözümü

Sorun eskiden Android işletim sistemli akıllı telefon sahipleri tarafından gündeme getiriliyordu fakat iOS cephesinde de bu hata mesajını alan kullanıcılar yok değil. Jailbreak’li iPhone’lara yüklenebilen SCOthman tweak’i bu hata mesajının belirmesine neden oluyor. Bu tweak’i iOS’li cihazınızdan kaldırarak Snapchat’in hata mesajından kurtulabilirsiniz.

SnapFix++ aracını kullanıyorsanız ve bu sorunu yaşıyorsanız öncelikle cihaza yüklemiş olduğunuz modifiye edilmiş Snapchat versiyonunu kaldırın ve SnapFix++’ı daha sonra yükleyin. Modifiye edilmiş Snapchat versiyonunu tekrar yükleyebilir ve oturum açmayı deneyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar bu yöntemle sonuç alabildiklerini belirtmiş.

Biz Snapchat’i üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla değil resmi Snapchat uygulaması üzerinden kullanmanızı tavsiye edeceğiz. Üçüncü parti çözümler güvenlik sorunları doğurabileceği gibi Snapchat hesabınızın engellenmesine de neden olabilir.