Kategoriler
Haberler

Xiaomi Comet ve Sirius Daima Açık Ekran ve Snapdragon 710 İle Geliyor

XDA-Developers’dan çalışkan üyeler yaklaşmakta olan iki yeni Xiaomi akıllı telefonu Comet ve Sirius ile ilgili bazı bilgileri ortaya çıkardılar. Aktarılanlara göre cihazlar Qualcomm’un yapay zeka odaklı çipseti Snapdragon 710 ile gelecek. Bu yonga seti başlı başına Snapdragon 670’in tekrar elden geçirilmiş hali olacak.

Her iki telefonda aşağı yukarı aynılar. İkisinde de daima açık ekran, Android 8.1 Oreo işletim sistemi, çift SIM desteği ve 3,100 mAh batarya gibi özellikler bulunuyor. Ayrıca IR blaster’a sahipler ancak buna karşın NFC destekleri yok.

Aralarındaki en büyük fark ise Sirius modelinde çentikli ekran kullanılıyor olması ve ayrıca özçekim kamerası portre modu desteğine sahip. Ekranların ve kameraların çözünürlüğü henüz bilinmiyor.

Belirtildiği gibi telefonlar aynı çipseti kullanacak. Bu çipsette sekiz çekirdekli bir işlemci (ikisi Cortex-A75 tabanlı Kyro çekirdekleri) bulunuyor. Geriye kalan altı çekirdek ise A55 tabanlı. Çipsetin performansı Snapdragon 660 ile 845 arasında bir yerde olacak.

Düşüncelerinizi forum sayfamızda paylaşabilirsiniz.