Kategoriler
Apps & Oyunlar

Apple Music 40 Milyon Ücretli Aboneye Ulaştı

Günümüzde akıllı telefonların ve internete erişim olanaklarının çok iyi seviyelere yükselmesi müzik dinleme alışkanlıklarını da yeniden şekillendirdi. MP3 dinleme dönemi kapandı ve müzik akışı hizmeti sunan servisler hızla benimsendi. Bu alanda başı çeken hizmet Spotify ancak Apple Music de hayli iddialı şekilde büyüyor.

Apple music logo wallpaper | Hari buruh, Lucu

Servisin yeni başkan vekili olan Oliver Schusser’in göreve başlamasıyla birlikte Apple Music’in 40 milyon ücretli aboneye ulaştığı bilgisi paylaşıldı. Oliver Schusser daha önce 14 yıl boyunca firmada farklı departmanlarda görev aldı ve App Store, iTunes’un film ve TV alanları, iBooks ve Podcast’ler gibi bölümlerinde görevler üstlendi. Schusser’in Avrupa’dan Kaliforniya’ya taşındığı, Apple Music ve Uluslararası İçerik departmanının başına geçtiği ifade ediliyor. Kendisi doğrudan Eddie Cue’ye rapor verecek.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?

Apple Music 40 Milyon Ücretli Aboneye Ulaştı

Apple Music’in 40 milyon ücretli aboneye ulaşması gerçekten büyük bir başarı. Geçtiğimiz dönemlerde yapılan Spotify’ın ücretli abone sayısını 2018’de geçeceği tahminlerinin ise abartılı olduğunu kabul etmek lazım. Spotify şu an 70 milyon ücretli aboneye hizmet veriyor, aynı zamanda reklam destekli platformunda da 90 milyon kullanıcı mevcut. Spotify’ın hedefi yıl sonunda 200 milyon aktif kullanıcıya ulaşmak.

Apple Music kullanıcı sayısı alanında Spotify’ın gerisinde kalsa da müzik kütüphanesi daha zengin. Spotify yaklaşık 30 milyon şarkıya ev sahipliği yaparken Apple Music’in müzik kütüphanesinde 40 milyon civarında şarkı bulunuyor.