Kategoriler
Rehberler

Huawei Mate 10’da Ses Çıkış Gücünü Yükseltmek

Huawei Mate 10’da Ses Çıkış Gücünü Yükseltmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Çin merkezli teknoloji firması Huawei’nin üst düzey akıllı telefon modellerinden olan Mate 10 başarılı ses bileşenlerine ev sahipliği yapıyor. Cihazın ses kalitesi tatmin edici olsa da ses çıkış gücü biraz düşük kalıyor. Akıllı telefonun ses çıkış gücünü yükseltmek mümkün fakat bazı koşulların sağlanması gerekmekte. Evet, tahmin edebileceğiniz üzere root erişimi sağlanmalı çünkü kök dizinde değişiklik yapmak şart. İşlem her ne kadar riskli görünmese de karşılaşabileceğiniz sorunlarda sorumluluğun tamamen kendinizde olduğunu hatırlatalım.

Huawei Mate 10 Lite (Huawei Türkiye Garantili) Fiyatı

Huawei Mate 10’da Ses Çıkış Gücünü Yükseltmek

Huawei Mate 10 Özellikleri

150.5 x 77.8 x 8.2 mm boyutlarında ve 186 gram ağırlığındaki akıllı telefonun 5.9 inç genişlikli IPS LCD ekranı 2560 x 1440 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihaza Kirin 970 yongaseti güç veriyor. 4 GB RAM ve 64 GB kapasiteli dahili depolama birimi var. Depolama alanını genişletmek için 256 GB’a kadar kapasitedeki micro SD kartlar kullanılabiliyor.

Arka yüzde 20 MP + 12 MP çift kamera, ön yüzde 8 MP çözünürlüklü selfie kamerası bizlerle. 4000 mAh kapasiteli pil içeren akıllı telefon kutusundan Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonuyla çıkıyor.

Gerekenler

  • Root erişiminin sağlanması
  • ES File Explorer veya benzer bir dosya yöneticisi
  • Ses modu dosyası

Kurulum Rehberi

Ses modu dosyasını üstteki bağlantıdan indirin.

ES File Explorer dosya yöneticisiyle /system/vendor/etc dizinine erişin ve orijinal default_volume_table.xml dosyasını yedekleyin.

İndirmiş olduğunuz default_volume_table.xml dosyasını bu dizine aktarın.

Dosyanın üzerine dokunun, dosya yöneticisinden Properties seçeneğine girin ve dosya izinlerini 644 olarak ayarlayın.

Akıllı telefonu yeniden başlatın. Cihazın ses çıkış gücü artmış olacak. Yaptığınız değişikliği daha sonra geri almak isterseniz orijinal default_volume_table.xml dosyasını /system/vendor/etc dizinine geri yükleyebilirsiniz.