Kategoriler
Haberler

Motorola Moto G6 Plus Snapdragon 660 İle Gelecek

Gerçekleşen birçok yoğun sızıntının ardından Motorola Moto G6’nın ana donanımı nihayet netleşti. Şu ana kadar Moto G6 ve Moto G6 Play’i GeekBench’de görmüş ve cihazların sundukları performans hakkında aşağı yukarı bir fikir edinmiştik. Şimdiyse G6 Plus da buna dahil oldu ve yeni G6 ailesi artık tam anlamıyla ortaya çıktı.

Sızıntılarda sık sık adı geçen Snapdragon 630 yerine telefon şaşırtıcı biçimde Snapdragon 660’dan güç alıyor. En azından yapılan listeleme bunu göstermekte. Bunu yonga seti 2.21 GHz hızında çalışan 8 adet çekirdeğe sahip. Ancak bir diğer ilginç durum da çipsetin aldığı puanın beklenenden düşük olması. Zira 660 söz konusu olduğunda 5000’den yüksek bir çoklu işlem puanı ile karşılaşılır. Yine de bunun yeteri kadar optimize edilmemiş bir yazılımdan kaynaklanma ihtimali de mevcut.

İlginizi Çekebilir:  Yazı yazarken titreşimi kapatma

Moto G6 Plus

Eğer olur da sonuçlar tutarlılığını korursa G6 Plus pek anlamlı bir performans artışı getirmeyecek demektir. Diğer özelliklere baktığımızda 5.93 inç 18:9 Full HD+ ekran ve 4 GB RAM ile 6 GB RAM seçeneği karşımıza çıkıyor. Dahili depolama alanlarında ise 32 GB ve 64 GB’a rastlıyoruz. Kamera departmanında 12 MP + 5 MP çift kamera düzeneği ve batarya tarafında ise 3200 mAh kapasite bekleniyor. Bağlantı girişi standart ve Dual SIM desteği var.

Yeni Moto G6 ailesi 19 Nisan’da piyasaya çıkacak. Soru ve görüşleriniz için forum sayfamıza bekliyoruz.