Kategoriler
Haberler

Amiral Gemisi Yeni iPhone Modeli Daha Pahalı Olacak

Duruma bakılırsa bu yıl kullanıma sunulacak yeni amiral gemisi iPhone modeli daha da pahalı olacak. Geçtiğimiz yıl Apple, iPhone X akıllı telefonla bilinmeyen bir bölgeye adım atmış ve 999 USD fiyat etiketiyle mobil dünyada yeni bir dönemin kapılarını aralamıştı. Her ne kadar ilk siparişler ve ilgi firmayı cihazın duyurulmasından bir süre sonra siparişlerin kesilmesine zorlamış olsa da yüksek fiyat etiketinin yarattığı minimal bir düşüş söz konusuydu.

Amiral Gemisi Yeni iPhone Modeli Daha Pahalı Olacak

Apple’ın 999 USD’den başlayan yeni bir fiyatlandırma düzeni kurmaya çalıştığı konuşuluyor. iPhone X akıllı telefonun güncel ve daha geniş ekranlı bir versiyonunun 1100 USD’den başlayan fiyat etiketleri taşıması olası. Fiyat etiketinin 1200 USD seviyesine çıkması da muhtemel ki farklı depolama seçeneklerinde fiyat daha da tırmanacak.

Diğer taraftan Apple’ın daha uygun fiyatlı pazarda elini güçlendirmek için 2016’daki iPhone SE benzeri bir girişim yapabileceği de söyleniyor. Şirket bir taraftan kullanıcıları üst düzey akıllı telefonları daha yüksek fiyat etiketiyle satın almaya ikna etmeyi hedefliyor, diğer taraftan eski cihazlarla da daha geniş bir kitleye ulaşmayı planlıyor.

2010 yılının sonundan itibaren Apple, iPhone modellerinin fiyatlarında kademeli şekilde yükseltme yaptı. Fiyat etiketi 670 USD’nin altındayken 800 USD seviyelerini konuşur hale geldik. Bu yıl daha pahalı iPhone’ların duyurulmasıyla birlikte Apple’ın ortalama satış fiyatı etiketi 900 USD seviyesini görebilir.

Döviz kurunun ciddi seviyelere ulaşmasıyla birlikte zor günler yaşadığımız bu dönemde ülkemizde akıllı telefon almak daha da güç hale gelecek.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.