Kategoriler
Rehberler

Android: GIF Görselleri Bulmak ve İndirmek

Android‘li akıllı telefonlarda GIF Görselleri Bulmak ve İndirmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Alfabedeki bir karakteri kullanmak için bir tuşa birkaç kez basmanız gereken günler hayli geride kaldı. Yıllar içinde eski ve sıkıcı sohbetlerimiz, emoji’ler gibi özelliklerle daha fazla tolere edilebilir hale geldi; ancak şimdi GIF’lerle ilerleme kaydedilmiş durumda. Google, GIF resimlerine desteği Android işletim sistemine ekledikten sonra işler daha keyifli bir hale geldi.

Android’li akıllı telefonunuzda çeşitli sosyal ağ ve anlık mesajlaşma uygulamalarında paylaşmak üzere GIF dosyaları bulmak isteyebilirsiniz. GIF Görselleri Bulmak ve İndirmek oldukça kolay.

Android: GIF Görselleri Bulmak ve İndirmek

Google, bugün herhangi bir bilgiye veya içeriğe ulaşmak için akla gelen ilk adres oluyor. Arama motorunun Images hizmetini GIF bulmak için kullanabilirsiniz.

Google Chrome tarayıcısını açın ve Google Images sayfasına gidin.

Bulmak istediğiniz görselle ilgili spesifik kelimeleri yazın (İngilizce kullanımı daha çok sonuç almanızı sağlayacaktır) ve yanına GIF ibaresini ekleyerek arama yapın.

Beğendiğiniz bir sonucun üzerine dokunun.

Görselin üzerine dokunun ve basılı tutun, açılan menüdeki Download image seçeneğini kullanın.

GIF dosyası indirildiğinde görsele galeri uygulamasından ulaşabilirsiniz.

GIF indirmek için üçüncü parti bir uygulamadan da yardım alabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz GIPHY. Uygulamayı Google Play mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla akıllı telefonunuza yükleyin.

Uygulamayı çalıştırın. Arayüzde üst kısımda yer alan arama çubuğuna bulmak istediğiniz görselle ilgili kelime ya da kelime dizisini yazın.

İlgili sonuçlar görüntülenecektir, beğendiğiniz bir resmin üzerine dokunun.

GIF resminin üzerine basılı tutun ve Yes‘e dokunarak indirilmesini sağlayın.

GIF görseli galerinizdeki GIPHY klasörüne kaydedilecektir.