Kategoriler
Rehberler

Instagram Hikayelerini Android Telefona Kaydetmek

Instagram hikayelerini Android telefona kaydetmek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Bir dönemin hayli ses getiren uygulamalarından Snapchat kullanıcılara geçici süreler için fotoğraf ve video paylaşımı olanağını sunarak ön plana çıkmayı başarmıştı. Instagram bu hizmetteki çok sayıda özelliği bünyesine dahil etti ve bu ağdaki kullanıcılar da özellikleri hızla benimsedi. Instagram bu paylaşım modeline çoklu fotoğraf ve video dahil etme olanağı sundu. Story / hikayeler paylaşan kişinin profil görseline dokunarak görüntülenebiliyor ve ayarlandıktan 24 saat sonra otomatik olarak kayboluyor.

Bir kişinin Instagram hikayesini basitçe ekran görüntüsü alarak kaydedebilirsiniz ancak bu durumda hem çözünürlük düşük kalıyor hem de videolar bu şekilde elde edilemiyor. Bu noktada üçüncü parti bir uygulamadan yardım almanız gerekiyor. Instagram hikayelerini Android telefona kaydetmek hiç de zor değil.

Instagram Hikayelerini Android Telefona Kaydetmek

Story Saver for Instagram uygulamasını Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Android telefonunuza yükleyin.

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve Sign in with Instagram seçeneğine dokunun.

Instagram kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın.

Hesabınız aracılığıyla görüntülenebilen tüm story / hikayeler karşınıza gelecektir.

Akıllı telefonunuza kaydetmek istediğiniz hikayenin üzerine dokunun ve Save butonunu kullanın.

Hikayenin içerdiği medya galerinizdeki StorySaver adlı klasöre kaydedilecektir.

Herkese açık durumdaki profillerin hikayelerini kaydetmek için arama kutucuğundan yararlanabilir ve ilgili hesaplara ulaşıp o hesaplardan paylaşılan hikayeleri de indirebilirsiniz.