Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy Note 9’un Kod Adı Belli Oldu

Samsung Galaxy Note 9 akıllı telefonun her yıl alışılagelen dönemden daha önce, Temmuz ya da Ağustos ayında duyurulabileceği konuşulmakta. Akıllı telefonun 6.4 inç genişlikli ve 18.5:9 en boy oranına sahip olan Super AMOLED ekrana ev sahipliği yapması muhtemel.

Cihaza satışa sunulduğu bölgeye bağlı olarak Qualcomm’un Snapdragon 845 ve Samsung’un Exynos 9810 yongaseti güç verecek. 6 GB RAM ve 128 GB kapasiteli dahili depolama birimi görmemiz olası. 4000 mAh kapasiteli pil tatmin edici çalışma süresi sunacaktır. Arka kısımda 12 MP çözünürlüklü çift kamera ve ön yüzde 8 MP çözünürlüklü kamera tıpkı Galaxy S9+ modelinde olduğu gibi Galaxy Note 9’da da yer alabilir.

İlginizi Çekebilir:  En hızlı iOS cihazlar belli oldu

Samsung Galaxy Note 9’un Kod Adı Belli Oldu

Bunlar geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen muhtemel teknik özelliklerdi. Şimdi ise akıllı telefonun kod adı ortaya çıktı. Twitter’da mobil dünya ile ilgili gelişmeleri sızdırmasıyla ünlü Evan Blass Galaxy Note 9 akıllı telefonun Crown kod adını (Türkçe’de Taç anlamında) taşıdığını açıkladı. Bu, Samsung’un 2018 yılı amiral gemisi akıllı telefon modeli için şüphesiz uygun bir kod adı.

Galaxy Note 9 ile ilgili bilinmeyen çok sayıda detay var. Örneğin akıllı telefonda ekran altında konumlandırılacak parmak izi okuyucunun kullanılabileceği ile ilgili dedikodular mevcut. Akıllı telefonla ilgili yeni bilgiler çıktıkça duyurmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamıza bekliyoruz.