Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S9’da Telefon Görüşmelerinin Kesilmesi Sorununa Çözüm Yolda

Duruma bakılırsa Samsung Galaxy S9’da telefon görüşmelerinin kesilmesi sorununu yaşayan kullanıcılar var. Telefon görüşmeleri günümüzde akıllı telefonların en çok kullanılan özelliği olmayabilir ama sonuçta çok temel bir işlev ve herhangi bir akıllı telefonda bu özelliğin sorunsuz çalışmasını bekliyoruz, özellikle de üst düzeyde konumlanan ve binlerce liralık fiyat etiketini taşıyan cihazlarda.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ akıllı telefonlarla yapılan telefon görüşmelerinde çeşitli sıkıntılar yaşanabiliyor. Görüşmelerde aniden sessize alma ya da konuşmanın kesilmesi sorunları ortaya çıkabiliyor. Polonya’daki bir Samsung Community moderatörü böyle bir sorunun olduğunu doğruladı ve firmanın sorunun çözümü üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S22 Dümeni Snapdragon 898'e Kırdı

Samsung Galaxy S9’da Telefon Görüşmelerinin Kesilmesi Sorununa Çözüm Yolda

Şikayetlerin birisi telefon görüşmesi başladığında yaklaşık 20 saniye boyunca konuşmanın sessize alınması ve kişinin sesinin karşı tarafa ulaşmaması şeklinde. Bazı kullanıcılar ise konuşmalarında birkaç dakika sonra sebepsizce kesilme yaşadıklarını ifade ediyor. Bunlar şüphesiz göz ardı edilebilecek basit sorunlar değil, Samsung’un yayınlayacağı bir güncelleme ile Galaxy S9 ve Galaxy S9+ akıllı telefonlarda görülen bu soruna çözüm bulması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir haber Galaxy S9 akıllı telefonun çift SIM destekli versiyonunda kaçırılan aramaların bildirimlerinin görüntülenmediğini ortaya çıkarmıştı. Bu sorunun tüm bölgeleri etkilemediği ve bazı ülke / bölgelerde cihaza dahil edilen spam korumasından kaynaklandığı belirtilmişti.

İlginizi Çekebilir:  Xiaomi MIUI 13 Güncellemesi İlk Kez Xiaomi 12 İçin

Galaxy S9 / Galaxy S9+ akıllı telefonunuzda siz benzer sorunlar yaşadınız mı? Deneyimlerinizi forum sayfamızda paylaşabilirsiniz.