Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Xiaomi CEO’su Kolunda Mi Band 3 İle Görüntülendi

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi‘nın yeni oyuncu akıllı telefonunun tanıtım gösterisinde Black Shark ve doğal olarak Xiaomi’nin kurucusu ve CEO’su Lei Jun da bu etkinlikteydi. Patlayan flaşlar ve yeşil ışıklar altında CEO’nun kolundaki yeni gizemli aksesuarın gözlerden kaçması normaldi.

 Mi Band 3

Aksesuarın en kuvvetli ihtimalle Xiaomi Mi Band 3 olduğu düşünülüyor. Zira cihazın beğeni toplayan düşük güç tüketimli bir önceki serinin yerini alacağı Huami Technology CEO’su Huang Wang tarafından duyurulmuştu. Fotoğraflara baktığımızda saatin genel tasarımının değişmediği görülüyor. Ancak ufak yenilikler de yapılmamış değil. Örneğin, ön cam artık silikon kayışla bütünleşmek yerine kenarlarına doğru eğim almış. Alt tarafa doğru yeni yuvarlak bir buton olduğu da görülüyor. Ekranın çok küçük ancak güç verimliliği yüksek bir OLED olacağı tahmin ediliyor. Mi Band 3 bu anlamda yerini aldığı kardeşinden biraz daha büyük olabilir.

Bunların dışında Mi Band 3 hakkında henüz bir bilgi yok. Ancak şirketin geçmiş alışkanlıklarına bakarak (başarılı ürünlerin ana özelliklerini bozmadan üzerine eklemek) yeni akıllı saatte ivmeölçer, titreşim motoru, optik nabız ölçer ve Bluetooth 4.2 LE bağlantı desteği gibi özelliklerin bulunacağını düşünüyoruz. IP67 gibi çeşitli dayanıklılık sertifikaları da alabilir.