Kategoriler
Haberler

Nubia’dan Oyunculara Özel Akıllı Telefon: Red Magic

Oyunculara özel ekipmanlarıyla bilinen Razer firması oyuncuları hedefleyerek tasarladığı Razer Phone akıllı telefonla sektöre yeni bir soluk getirmişti. Sonrasında Çin merkezli üreticilerden Xiaomi’nin Black Shark modeli akıllı telefonu geldi. ZTE’nin bünyesinde yer alan ve cihazları bir süre önce ülkemize de giriş yapan Nubia firması da Red Magic modeli (çeviriye bağlı olarak Red Devil adını da taşıyabilir) akıllı telefonunu duyurmaya hazırlanıyor. Duruma bakılırsa yeni oyuncu telefonu 19 Nisan’da, Pekin’de resmen tanıtılacak.

Nubia’dan Oyunculara Özel Akıllı Telefon: Red Magic

Çin’deki sosyal medya sayfasında paylaşılan kısa videoda cihaz az da olsa görülebiliyor. Güç butonu, ses tuşları ve oyun moduna geçişi sağlayan özel bir donanımsal buton akıllı telefonun sağ kısmında bulunuyor.

Çin kaynakları akıllı telefona Qualcomm’un üst düzey yongaseti Snapdragon 845’in güç vereceğini iddia ediyor. Dört dahili fan ve özel tasarım soğutma sisteminin yer aldığı ifade ediliyor. Arka yüzeyde karbon nanomateryallerin kullanıldığı söylentisi var ki bu durumda cihazın fiyat etiketinin hayli yüksek olacağı konuşulmakta. Resmi duyuruyla birlikte detaylar kesinleşecektir.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.