Kategoriler
Haberler

OnePlus 5 ve 5T Android 8.1 Oreo Güncellemesi

OnePlus 5 ve 5T Android 8.1 Oreo güncellemesi ile ilgili önemli bir gelişme söz konusu. Üst düzey akıllı telefon modellerini rakiplere kıyasla daha uygun fiyatla sunması ile ön plana çıkan OnePlus, amiral gemisi konumdaki OnePlus 5 ve 5T akıllı telefonlar için Android Oreo güncellemesini bu yılın başında dağıtmaya başlamıştı. Akıllı telefonlar nihayet Android 8.1 Oreo işletim sistemi versiyonuna da güncelleniyor. Android versiyonunu yükselten güncelleme Oxygen OS 5.1.0 yazılım versiyonuyla birlikte geliyor.

OnePlus 5 ve 5T Android 8.1 Oreo Güncellemesi

Güncelleme paketinin boyutu 766 MB seviyesinde. Paketle birlikte Android versiyonu güncelleniyor, ek olarak son güvenlik yamaları da sunuluyor. Oyun modu için optimizasyon gerçekleştirilmiş. Bu optimizasyon ağ trafiği önceliği ve pil tüketimi ile ilişkili. Launcher’a kategori etiketleri, arama sekmesi ve uygulama kategorilerine göre klasörleme özelliği dahil ediliyor.

OnePlus 5T tam ekran jest modu desteğine kavuşuyor. OnePlus 5 ise standart ekran oranı nedeniyle bu özelliği şu an kazanamıyor. İlk etapta az sayıda cihaza ulaşan güncellemenin ilerleyen dönemlerde daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşması bekleniyor.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.