Kategoriler
Rehberler

Android: Instagram’da Bir Kullanıcının Profil Fotoğrafını Kaydetmek

Android‘li akıllı telefonlarda kurulu olan Instagram’da bir kullanıcının profil fotoğrafını kaydetmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Sosyal medya yalnızca tanıdığımız ve yakınlarımızla olan ilişkilerimizi etkilemedi; aynı zamanda hiç temasımızın olmadığı kişilerin hayatına da uzaktan da olsa göz atabilmemizi sağladı. Instagram gibi sosyal ağlarda dilediğiniz kullanıcıları takip edebiliyorsunuz, aynı şekilde başkaları da sizi takip ederek gelişmelerden haberdar olabiliyor.

Kapak resmi

Instagram’da profil fotoğrafları hayli küçük şekilde görüntüleniyor. Bir kişinin profil fotoğrafını daha yakından görmek ya da kişiyi takip etmeden önce ilgili kişiyi gerçekten tanıyıp tanımadığınızdan emin olmak için profil görselini tam boyutta görmek ve kaydetmek isteyebilirsiniz. Android’deki Instagram’da bir kullanıcının profil fotoğrafını kaydetmek oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Android: Instagram’da Bir Kullanıcının Profil Fotoğrafını Kaydetmek

Öncelikle Instagram uygulamasını açın. Profil fotoğrafını kaydetmek istediğiniz kişinin profiline gidin ve kullanıcı adını öğrenin. İlgiyi kişiyi takip etmenize gerek yok.

Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Profile Picture Download for Instagram uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.

Uygulamayı çalıştırın, arayüzdeki arama kutucuğuna profil görselini indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını girin. Profil görselini tam çözünürlükte görüntülemek için Enter tuşunu kullanın.

Fotoğraf büyük şekilde, tam çözünürlükte açılacaktır. Akıllı telefonunuza kaydetmek için alt kısımda yer alan Download this picture butonunu kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da fotoğraflarda tarihi ve konumu değiştirme

Uygulama görevini yerine getirebilmek için medya içeriği ve dosyalarınıza erişim izni talep edebilir, onay vermeniz gerekiyor.