Kategoriler
Haberler

Apple İlk Kez Çift SIM’li iPhone Çıkarabilir

Geçmişte KGI Securities’den iPhone’lara dair birçok iddia ve tahmin duymuştuk ve Apple’ın ürün portföyüne gelindiğinde en doğru sızıntıları yapan kaynakların başında geliyordu. Bugün, KGI Securities yatırımcılarına seslenerek Apple’ın en nihayetinde bu yıl piyasaya süreceği üç iPhone modelinden ikisinde çift SIM kart desteği bulunacağını açıkladı.

Çift SIM destekli 6.1 inç LCD ekranlı 2018 model iPhone’un 650 USD ile 750 USD arasında bir fiyatta olması beklenirken, tek SIM destekleyen ürünün 550 USD ile 650 USD arasında olacağı iddia ediliyor. 6.5 inç ekranlı üst sınıf OLED model de çift SIM yuvasına sahip olabilir ancak üçüncü 5.8 inç OLED iPhone yalnızca tek SIM kullanacak.

Yeni bir çift SIM seçeneği iPhone için farklı bir fiyat katmanı oluşturacaktır. Çift SIM’li akıllı telefonlar, Amerika Birleşik Devletleri’nde pek de popüler değil, ancak Latin Amerika, Avrupa ve Asya pazarlarında çok popüler.

Apple, iPhone’u 650 USD’den daha düşük bir fiyatla pazarlamayı ve satmayı başarırsa iyi bir yıl geçirebilir. Zira artan akıllı telefon maliyetleri ve tutarlı performanslar insanları akıllı telefonlarını değiştirmemeye ikna ediyor.

Esasında ilk çift SIM iddiasını 2016’da iPhone 7’lerde duymuştuk. Hatta ortaya çıkan bazı çizimler buna işaret ediyordu. Ancak bu gerçekleşmedi ve belli ki markette hala bunun için bir talep var. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Özellikle giriş seviyesi iPhone’un 550 USD fiyata sahip olması sizce normal mi?

 

Görüşlerinizi forum sayfamızda paylaşabilirsiniz.