Kategoriler
Haberler

ASUS ZenFone Max Pro M1 5000 mAh Bataryaya Sahip

ASUS’un Flipkart ile olan ortaklığının ilk meyvesi olan ZenFone Max Pro M1 ortaya çıktı. Telefon 5000 mAh gibi devasa bir bataryaya sahip ve bu anlamda isminin hakkını vereceğe benziyor. İçerisinde bulunan 14 nm Snapdragon 636 çipseti düşünüldüğünde cihaz tek şarjda uzun bir kullanım vaat edebilir.

Zenfone Max Pro M1

Telefon 6 inç 18:9 en boy oranında bir ekrana sahip olacak ve “saf Android Oreo” çalıştıracak. Şirketin burada kullandığı “saf” ibaresinden muhtemelen Android One kastediliyor. Bellek tarafında bizleri 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı karşılamakta. Ayrıca 4 GB RAM / 32 GB depolama alanı şeklinde bir seçenek daha mevcut. İyi haber ise ikisi SIM biri microSD olmak üzere üç yuva destekleyeceği.

ZenFone Max Pro M1 arkada çift 16 MP kamera ve önde ise tek yüz tanıma destekli 16 MP bir özçekim kamera kullanıyor. Arkadaki kameranın yanında bir parmak izi okuyucusu var ve 0.3 saniye algılama süresine sahip.

Ek özellikler arasında özel NXP amplifikatörlü 5 mıknatıslı hoparlör de var. Cihaz 23 Nisan’da satışa sunulacak ve şu an için Hindistan’a özel düşünülmüş. Telefonu büyük ihtimalle aynı ya da benzer isimlerle farklı bölgelerde göreceğiz.