Kategoriler
Rehberler

Instagram’daki Fotoğraf ve Videoları Android Telefona Kaydetmek

Instagram’daki fotoğraf ve videoları Android telefona kaydetmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Instagram geçmişte henüz fotoğraf paylaşım odaklı bir sosyal ağ iken Facebook elini çabuk tutmuş ve bu servisi 1 Milyar USD karşılığında bünyesine katmıştı. Instagram zamanla yeni özellikler de kazanmasıyla birlikte hızla büyüdü ve günümüzde akıllı telefon kullanıcılarının en çok zaman harcadığı uygulamalardan birisi olmayı başardı.

Instagram çok sayıda özelliğe ev sahipliği yapsa da kullanıcılara başka hesaplarda gördükleri fotoğraf ve videoları basitçe indirme özelliği sunmuyor. Neyse ki Android dünyasında bu işlevi yerine getirebilecek çok sayıda üçüncü parti uygulama mevcut. Instagram’daki fotoğraf ve videoları Android telefona kaydetmek oldukça kolay.

Instagram’daki Fotoğraf ve Videoları Android Telefona Kaydetmek

Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Save & Repost for Instagram uygulamasını Android işletim sistemli akıllı telefonunuza yükleyin.

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve görüntülemeyi tercih ettiğiniz reklam tipini (görsel veya video) seçin.

Arayüzden Instant save seçeneğini etkinleştirin.

Uygulama arayüzünde sağ üst kısımda yer alan Instagram butonunu kullanın. Doğrudan Instagram uygulamasına yönlendirileceksiniz.

Akıllı telefonunuza indirmek istediğiniz fotoğraf ya da videonun yer aldığı Instagram paylaşımını görüntüleyin.

Sağ üst kısımdaki üç noktalı simgeye sahip olan menü butonuna dokunun ve karşınıza gelen seçenekler arasından Copy Link‘i seçin. Medya dosyası uygulama tarafından otomatik olarak kaydedilecektir.

Save & Report for Instagram uygulamasına dönebilir ve cihaza kaydedilen içerikleri görüntülemek için Recents simgesine dokunabilirsiniz.

Google Play uygulama mağazasında benzer işleve sahip onlarca çözüm var. Save & Report for Instagram kullanımı kolay ve diğer uygulamalara kıyasla makul miktarda reklam içeren bir seçenek olarak dikkat çekiyor. Alternatif isteyenler Fast Save ya da IV Saver uygulamasına göz atabilir.