Kategoriler
Rehberler

iPhone Ekranındaki Görüntüyü Windows Bilgisayara Yansıtmak

iPhone ekranındaki görüntüyü Windows bilgisayara yansıtmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. iPhone ve Mac sahibiyseniz, bu iki cihazı birbirine bağlama ve ilişkilendirmenin çok iyi yolları olduğunun farkındasınızdır. Continuity özellikleri sayesinde Apple ekosistemine dahil olan cihazlar arasında evrensel pano içeriği, Safari linklerinin paylaşımı ve çok sayıda işlevden pratik şekilde yararlanılabiliyor.

Peki bir iPhone ve Windows bilgisayara sahipseniz ve iPhone ekranındaki görüntüyü Windows bilgisayara yansıtmak istiyorsanız ne yapacaksınız? Bunun için üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyacınız olacak.

iPhone Ekranındaki Görüntüyü Windows Bilgisayara Yansıtmak

Apple’ın AirPlay protokolü iPhone, HomePod ve diğer Apple cihazları Apple TV’ye bağlamada büyük kolaylık sağlıyor. Bu protokol esasında iPhone’u Windows’a bağlamak için kullanılamıyor fakat bu noktada devreye LonelyScreen yazılımı giriyor.

Bu program Windows işletim sistemli bilgisayarların AirPlay bağlantısı yapmasına olanak tanıyor. Buradan ücretsiz deneme versiyonunu indirebiliyorsunuz. Uygulama ücretli bir çözüm ve kişisel kullanım için ücret yıllık 15 USD olarak belirlenmiş.

Kurulumun ardından Windows Güvenlik Duvarı bu şekilde bir uyarı verebilir, kutucukları işaretleyip Allow access butonuna tıklayabilirsiniz. iPhone ve Windows işletim sistemli bilgisayarın aynı kablosuz ağa bağlı olması gerekiyor.

LonelyScreen yazılımını çalıştırın. iPhone’da Denetim Merkezi / Control Center’a erişin. Screen Mirroring kısayoluna dokunun. LonelyScreen sunucusunu göreceksiniz, ona dokunun.

iPhone ekranındaki görüntü gerçek zamanlı olarak PC’ye aktarılacaktır. Burada PC üzerinden iPhone’un kontrolü mümkün değil, yalnızca iPhone’un ekranındaki aktiviteler izlenebiliyor. Yazılım arayüzünde, sağ alt kısımda yer alan küçük ok simgesine tıklayınca beliren Record seçeneğini kullanarak ekran videosu kaydedebiliyorsunuz.