Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: PUBG Grafik Ayarlarını Düzenlemek

Android‘li akıllı telefonlarda PUBG grafik ayarlarını düzenlemek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Kişisel bilgisayarlar için geliştirilen oyunlar farklı donanımsal özelliklerdeki sistemlerle çalışabilecek şekilde tasarlanıyor. Bu sayede ön plana çıkan ve harika grafik detaylarına sahip olan oyunlar dahi üst düzey donanımsal özellikler barındırmayan bilgisayarlarda oynanabiliyor. Mobil platformlarda ise durum biraz farklı.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS LITE - PUBG LITE

Akıllı telefonlar, özellikle Android cephesinde çok farklı donanımsal özellikler içerebiliyor. Tabii Android versiyonları arasında da farklılıklar söz konusu. Birçok oyunda grafik ayarlarını yapılandırmak mümkün olmuyor ya da sınırlı seçenekler var. Eğer son dönemin popüler oyunlarından PlayerUnknown’s Battlegrounds yani PUBG’nin grafik ayarlarını düzenlemek istiyorsanız kullanabileceğiniz bir araç mevcut.

Android: PUBG Grafik Ayarlarını Düzenlemek

Akıllı telefonunuza Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Graphics Tool for PUBG uygulamasını yükleyin. Akıllı telefonunuzun ekran çözünürlük değerini bilmiyorsanız uygulamayı kullanmadan önce internette küçük bir araştırma yapıp bu bilgiyi edinmenizde fayda var.

Kurulumun ardından uygulamayı açın. Arayüzde grafik, FPS, HD stili ayarı ve gölge etkinleştirme / devre dışı bırakma seçeneği bulunmakta. Uygulamanın sunduğu seçenekler bunlar. Yaptığınız değişikliğin etkinleşmesi için alt kısımdaki Accept butonunu kullanmalısınız.

Ayarları kaydettikten sonra uygulamayı kapatın ve PUBG’yi açın. Oyunun performansında iyileşme görebileceğiniz gibi hiçbir değişiklik hissetmemeniz de mümkün. Oyunda grafik detaylarını iyileştirmek için düzenleme yapmış ya da oyunu akıcı hale getirmek için grafik ayarlarını kısmış olabilirsiniz ama sonuç alma garantisi yok. Bu noktada cihazın yongasetinin hala belirleyici olduğu unutulmamalı: Örneğin oyunu Nokia 3 akıllı telefonda oynuyorsanız arkadaşınızın Galaxy S9 akıllı telefonundaki görsellik ve performansı elde etmeyi beklemeyin.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

PUBG’nin kendi oyun içi grafik ayarları da mevcut. Bunlar Graphics Tool for PUBG’nin sunduğu seçeneklerden farklı ama yine de göz atmak isteyebilirsiniz. Oyunu açtıktan sonra sağ üstte yer alan dişli çark simgeli butona dokunun.

Settings ekranında Graphics‘e girin. Buradan oyunun sunduğu grafik seçeneklerini görebilirsiniz. Cihazınız orta seviye ise Ultra HD seçeneği belirmeyebilir. Bir değişiklik yaptıysanız bunun etkinleşmesi için oyunu kapatıp tekrar açmalısınız.

Yaptığınız değişikliği geri almak isterseniz alt kısımdaki Reset Screen butonunu kullanabilirsiniz.