Kategoriler
Haberler

iPhone SE 2 Mayıs’ta A10 Fusion Çipsetiyle Geliyor

İsmi açıklanmayan bir kılıf üreticisinden gelen bilgilere göre Apple uzun süredir beklenen iPhone SE 2’yi mayıs ayında çıkarmayı planlıyor. İsim henüz resmi olmasa da bu şekilde gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Yeni cihaz Apple’ın A10 Fusion yonga setinden güç alacak. Çip ilk kez 2016’da iPhone 7 ve 7 Plus’larda kullanılmıştı. A9 kullanan orijinal iPhone SE’ye kıyasla önemli bir yükseltme olacak.

Yeni modeli daha “modern” yapmak adına Apple 3.5 mm kulaklık girişini kaldırıyor. Beklenildiği gibi yeni nesil SE’nin gövde ölçüleri yerini aldığı eski modelden çok farklı değil.

iPhone SE 2

Touch ID sensörü halen ekranın altında yer alacağından önden bakıldığında ayırt edilmeleri imkansız olacak. Bu nedenle çentik veya Face ID sistemleri burada kullanılmayacak. Ancak yeni sürümde cam arka kapak ve Qi kablosuz şarj desteği olabilir. Bunları daha önce sızdırılan yukarıdaki görsellerden anlamıştık. Yine de henüz netleşmiş değil.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?

Genel anlamda Apple’ın bütçeye en uygun akıllı telefonu olarak iPhone SE 2 oldukça küçük bir yükseltmeye işaret etmekte. Şirketin bu telefona yaklaşımı bizlere Macbook Air’i hatırlatıyor. Giriş seviyesi bir dizüstü bilgisayar olmasına rağmen donanımı nadiren de olsa değiştirilirken tasarımı yıllardır aynı kalıyor.

Daha fazla bilgi için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.