Kategoriler
Haberler

Meizu 15 Plus Akıllı Telefona Samsung’un İşlemcisi Güç Verecek

Samsung’un Exynos yongasetleri, Qualcomm’un amiral gemisi akıllı telefonlarda kullanılan üst düzey yongasetleriyle performans anlamında uzun yıllardır mücadele edebiliyor olsa da Exynos çözümleri Qualcomm yongasetleri kadar yaygın kullanım oranına erişemedi. Akıllı telefon üreticileri genellikle Qualcomm yongalarını tercih ediyor, maliyeti düşürmek isteyen firmalar ise Çin merkezli MediaTek’e yöneliyor.

Çin çıkışlı teknoloji firması Meizu, üst düzey akıllı telefonlarında Samsung’un amiral gemisi Exynos yongasetlerine geçmişte de yer vermişti. Duruma bakılırsa yeni Meizu 15 Plus akıllı telefonda da aynı durum geçerli olacak.

Meizu 15 Plus Akıllı Telefona Samsung’un İşlemcisi Güç Verecek

Meizu’nun 15. yılın şerefine duyuracağı Meizu 15 Plus akıllı telefonda Exynos 8895 yongaseti kullanılıyor. Bu yonga Samsung’un geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu üst düzey akıllı telefonları Galaxy S8 / S8+ ve Galaxy Note 8’de de mevcut. Firma geçmişte de Galaxy S7 serisine güç veren Exynos 8890 yongasetini Meizu Pro 6 Plus modelinde kullanmıştı.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Samsung’un güncel yongaseti çözümü Exynos 9810 muhtemelen önümüzdeki yıl Exynos 9820 gibi yeni bir yonga geliştirilip yeni Galaxy S / Galaxy Note modeline girdiğinde Meizu cihazlarında kendisine yer bulacak.

Meizu 15 Plus akıllı telefonda 6 inç genişlikli QHD ekran, 6 GB RAM, 3430 mAh kapasiteli pil gibi bileşenler var. Arka kısımda 12 MP ve 20 MP çözünürlüklü ikili kamera yapısı tercih edilmiş. Ön yüzde selfie çekimler için 20 MP kamera bulunuyor.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.