Kategoriler
Haberler

LG G7’deki Ek Tuş Google Asistan İçin Ayrılmış

LG G7 ThinQ önümüzdeki 2 Mayıs tarihinde resmiyet kazanıyor. O nedenle de son zamanlarda telefona dair daha fazla bilgi sızdırılmaya başlandı. Bir detay oldukça merak ediliyordu ve o da G7’nin yanında yeralan ek butonun ne işe yaradığı idi. Bunun önce yapay zeka odaklı olduğu tahmin edildi ve LG’nin Samsung’un Bixby’si gibi kendi yapay zeka asistanını geliştirdiği düşünüldü.

Bugün ortaya çıkan yeni bir rapor bunun doğru olmadığına işaret ediyor. Aslında buton başlı başına Google Asistan için tasarlanmış. İyi haberse aslında bunun doğru bir adım olduğu. Zira OEM’ler bugüne kadar yalnızca var olan özellikleri kopyalarak daha fazla kalabalık oluşmasına sebep oldular.

Asistan butonu telefonun sol yanında yer alacak, tıpkı Samsung’un Bixby’si gibi. Ayrıca Samsung’un yaptığı gibi LG bu butonun başka bir görev için kullanılmasına izin vermeyecek.

LG G7 butonu

LG ayrıca arka kapaktaki geleneksel parmak izi okuyucusu / güç butonu ikilisinden vazgeçecek ve sağ tarafa ayrı bir güç butonu yerleştirecek. Parmak izi sensörü ise arkada bırakılacak.

G7’deki Asistan içinde özel LG fonksiyonları ile gelecek. Bu anlamda Google Asistan, LG’nin yeni yapay zeka yol haritası ile güzelce uyum sağlıyor. Bunu ilk kez V30 ThinQ’da görmüştük. LG, ThinQ adını yapay zeka bazlı telefonlarına özel olarak kullanıyor.

Geçmiş sızıntılarda G7’nin 6.1 inç, çentikli ve 19:9 en boy oranına sahip bir MLCD+ ekrana sahip olacağını öğrenmiştik. Bunun yanı sıra Snapdragon 845 yonga seti, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı diğer önemli özellikler arasındaydı.