Kategoriler
Apps & Oyunlar

Bir Bilgisayarda Birden Fazla WhatsApp Hesabı Kullanmak

Bir bilgisayarda birden fazla WhatsApp hesabı kullanmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Bildiğiniz gibi Android’li akıllı telefonlarda aynı cihazda birden fazla WhatsApp hesabı kullanmayı sağlayan üçüncü parti uygulamalar var. Samsung gibi bazı firmalar bu özelliği güncel cihazlarında ön yüklü olarak gelen özelliklerle de sunuyor.

WhatsApp’ı kişisel bilgisayarlarda masaüstü yazılımı ya da WhatsApp Web hizmeti aracılığıyla web tarayıcısı üzerinden kullanmak mümkün. Tabii bu esnada akıllı telefona da ihtiyaç var, WhatsApp’ın kullanıldığı akıllı telefon açık olmalı ve internete erişebilmeli. Aksi takdirde WhatsApp’ı PC’de kullanamıyorsunuz. Peki bir bilgisayarda birden fazla WhatsApp hesabı kullanmak isterseniz ne yapmanız gerekecek?

Bir Bilgisayarda Birden Fazla WhatsApp Hesabı Kullanmak

Öncelikle WhatsApp Web sayfasına Chrome, Firefox, Opera ya da Safari (Mac sistemlerde) web tarayıcısı ile erişin.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın. Settings menüsüne gidin ve WhatsApp Web/Desktop‘u seçin (iPhone’da).

Android’de ise arayüzde sağ üst kısımda yer alan, üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunun ve açılan menüden WhatsApp Web‘i seçin. Bilgisayarınızdaki WhatsApp Web sayfasında beliren QR kodunu akıllı telefonunuzdaki WhatsApp kamera arayüzünde okutun. WhatsApp Web arayüzü PC’de açılacaktır.

İkinci bir WhatsApp hesabını PC’de kullanmak isterseniz web tarayıcınızın Yeni gizli pencere özelliğinden yararlanabilirsiniz. Yeni bir gizli pencere açıp üstte ele aldığımız aşamaları takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede gizli pencerede ikinci WhatsApp hesabınızla yazışabileceksiniz.

Web tarayıcınızın gizli pencere modu istediğiniz gibi çalışmıyorsa ikinci hesap için WhatsApp’ın PC yazılımını da kullanabilirsiniz.