Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy J5 LTE Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Samsung Galaxy J5 LTE root ve TWRP Recovery yüklemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Samsung’un 2015 yılında kullanıcılarla buluşturduğu orta seviye akıllı telefonlarından Galaxy J5 LTE’de ileri düzey özelleştirmeler yapmak ve bazı özel araçlardan yararlanmak isteyen kullanıcıların cihazlarında root erişimini sağlamaları gerekiyor. Bunun için de öncelikle TWRP recovery yüklenmesi lazım.

Ele alacağımız işlemlerin çeşitli riskler (softbrick, bootloop gibi) içerdiğini, garantiyi -devam ediyorsa- sonlandırdığını ve işlem sırasında ya da sonrasında meydana gelebilecek sorunlarda sorumluluğun tamamen kendinizde olduğunu belirtelim.

Samsung Galaxy J5 LTE Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Gerekenler

  • Akıllı telefonu en azından % 70 seviyesine şarj edin.
  • Tüm bilgilerinizi yedekleyin.
  • Settings – About Phone menüsüne gidin ve buradaki Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunun. Developer Options menüsü etkinleştirilecektir. Bu menüdeki USB Debugging ile OEM Unlock seçeneklerini aktive edin.
  • Samsung USB sürücüsünü yükleyin.
  • Odin‘i indirin.
  • TWRP recovery imajını indirin.
  • Magisk‘i indirin.

TWRP Recovery Kurulumu

Odin yazılımını ve TWRP imajını indirin.

Odin’i çalıştırın. Akıllı telefonu güç tuşunu kullanarak kapatın. Güç, ana ekran ve ses azaltma tuşlarına basılı tutarak cihazı download modunda başlatın. Ekranda uyarı mesajı gelince ses artırma tuşuna basmalısınız.

Akıllı telefonu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

Odin yazılımı akıllı telefonu tespit ettiğinde sol kısımdaki ID:COM kutucuğu mavi renge bürünecektir. AP kutucuğuna tıklayın ve indirmiş olduğunuz TWRP recovery imajını seçin.

Auto Reboot ve F.Reset Time seçeneklerini işaretleyin.

Start butonuna tıkladığınızda flash’lama işlemi gerçekleştirilecektir.

Root Erişimini Sağlamak

Magisk’i indirin ve akıllı telefonunuza transfer edin.

Cihazı kapatın. Güç, ana ekran ve ses artırma tuşlarına basılı tutarak recovery modunda çalıştırın.

TWRP ana menüsünde Install‘a dokunun, indirip cihaza aktarmış olduğunuz Magisk dosyasını seçin. Flash’lama için gerekli olan kaydırma hareketini uygulayın.

İşlem tamamlanınca akıllı telefonu yeniden başlatabilirsiniz. İlk açılışın biraz zaman alabileceğini belirtelim.