Kategoriler
Rehberler

OnePlus 5T’de Çift Hoparlörü Etkinleştirmek

OnePlus 5T’de Çift Hoparlörü Etkinleştirmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. iPhone’da bu özelliği görene dek, akıllı telefonlarda stereo hoparlörün hayal kırıklığı yaratan bir unsur olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bugünlerde üst düzey birçok cihazda, hatta bazı uygun fiyatlı ürünlerde de çift stereo hoparlör görebiliyoruz. Akıllı telefonlarda özellikle ön yüze doğru bakan hoparlörler mevcutsa hiç de fena olmayan bir ses deneyimi elde edilebiliyor.

OnePlus firması üst düzey cihazlarında ne yazık ki stereo hoparlörlere yer vermiyor. OnePlus 5 modelinde bu özellik yoktu ve root’lu cihazlarda kullanıcılar bu özelliği elde etmek için bir mod yüklemek durumundaydı. OnePlus 5T için de durum farklı değil. OnePlus 5T’de Çift Hoparlörü Etkinleştirmek için de bir moddan yararlanmanız gerekecek.

OnePlus 5T’de Çift Hoparlörü Etkinleştirmek

Gerekenler

  • Bu mod yalnızca OnePlus 5T akıllı telefonla uyumludur, farklı bir cihazda denemeyin.
  • OnePlus 5T’de root erişiminin sağlanması gerekiyor.
  • Bu mod yalnıca Oxygen OS ile uyumlu, akıllı telefona custom ROM yüklediyseniz bu modu denemeyin.

İndirmeler

Kurulum İşlemi

OnePlus 5T akıllı telefonda Magisk Manager’ı açın ve yan kısımda seçeneklerin yer aldığı menüyü görüntüleyin. Modules seçeneğine dokunun.

Alt kısımda yer alan + simgeli butonu kullanın.

İndirip akıllı telefonunuza aktarmış olduğunuz mod dosyasını seçin.

Kurulumun ardından değişikliğin etkinleşmesi için akıllı telefonu yeniden başlatın.

Cihazı yeniden başlattığınızda uygulama tepsisine OP5TSpeakerCtrl adlı bir aracın eklendiğini göreceksiniz. Buradan ses modları arasında geçiş yapabiliyorsunuz.