Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy A6’nın Tasarımı Tıpkı S9 Gibi Olacak

Samsung Galaxy A6 (2018) ve Galaxy A6+ (2018) sürpriz bir şekilde ortaya çıktı. İlginç biçimde Plus modelinde çift kamera yer alıyor.

Bir süre önce gelen CAD tabanlı işlenmiş görüntüler de aynı şeyi göstermişti. Ancak rapor edilene göre bu kez Samsung tarafından kasaların sergilenmesi için hazırlanan görsellerle karşı karşıyayız. Kasalar cihazın detaylarını büyük ölçüde gizlese de, tasarımda açık şekilde Galaxy S9 amiral gemilerinin örnek alındığı anlaşılıyor.

Üst ve alt çerçeveler göreceli olarak daha kalınlar ancak yine karşımızda bir Infinity Display ekran var. Parmak izi okuyucusu kameranın altında ve 3.5 mm kulaklık girişi yerli yerinde duruyor. Hoparlör görüntülerde yer almıyor ve bunun birçok anlamı olabilir. Ancak asıl merak edilen stereo hoparlörlere ne olduğu. Bir diğer önemli nokta da USB-C yerine microUSB yuvası ile karşılaşmamız. Orta alt sınıf bir cihaz olduğundan normal karşılanabilir.

Samsung Galaxy A6

Sırasıyla Samsung Galaxy A6 ve Samsung Galaxy A6 Plus

Cihazların çıkışına fazla bir zaman kalmışa benzemiyor. Telefonlar son olarak Samsung.com üzerinde ortaya çıkmışlardı. Hatta hedef alınacakları marketler hakkında bir bilgi de elde etmiştik: Orta Doğu, Rusya ve Avrupa.

Galaxy A6 (2018) ikilisi Galaxy S9’u andıran tasarımlarına rağmen Snapdragon 625 (A6) ve Exynos 7870 (A6+) gibi mütevazi yonga setlerine sahip olacaklar. Aynı zamanda sırasıyla 4 GB ve 3 GB RAM’leri olacak.