Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S9: Artırılmış Gerçeklik / AR Emoji Oluşturma

Samsung Galaxy S9 akıllı telefonda Artırılmış Gerçeklik / AR Emoji oluşturma işlemi için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Apple’ın iPhone X’teki Animoji’si favori emojinizi kontrol etmek için kendi yüz hareketlerinizi kullanmanıza izin veriyor ancak Samsung, AR Emoji ile sizin etkileşimli ikonun odak noktası olmanızı sağlıyor. Ejderha ya da uzaylı olmak yerine Samsung, eşsiz görüntünüze uygun bir avatar oluşturmanıza imkan tanıyor.

AR Emoji, Samsung Galaxy S9 / S9+ akıllı telefonun ön kamerasını kullanarak yüzünüzü haritalandırıyor ve kişisel bir deneyimin kapılarını aralıyor.

Samsung Galaxy S9: Artırılmış Gerçeklik / AR Emoji Oluşturma

Öncelikle Galaxy S9’da kamera uygulamasını açın, arayüzden AR Emoji modunu seçin. My Emoji Maker aracının cihazınızdaki dosya ve medya içeriklerine erişimine izin verin.

Ön kameraya dudaklarınızı aralamadan, gülümseyen bir poz verin ve selfie çekin. Samsung en iyi sonuç için gözlüğünüzü çıkarmanızı öneriyor. Fotoğraf çekiminden sonra cinsiyetinizi seçin ve Next‘e dokunun.

Next’e dokunduğunuzda akıllı telefon AR Emoji’nizi oluşturacaktır. Saç stilini değiştirmek için alt kısımdaki saç ikonuna dokunun. Cilt tonunuzu değiştirebiliyorsunuz. Gözlüğünüz varsa ve gözlüklü bir emoji oluşturmak istiyorsanız dilediğiniz gözlük formunu seçebilirsiniz. T-Shirt seçiminizi de yapın.

AR Emoji’nizi dilediğiniz gibi ayarladıktan sonra OK seçeneğine dokunun. Bir bildirim görüntülenecek ve emoji’nin klavyeye sticker olarak eklendiği belirtilecektir.

Galaxy S9 kamerayı çalıştıracak fakat bu kez ekranda artırılmış gerçeklik / AR emoji’nizi göreceksiniz. Yüzünüzde değişik ifadeler takındığınızda ya da hareket ettiğinizde emoji de size uygun şekilde hareket edecektir.

AR emoji’niz ile fotoğraf çekebilir ya da video kaydedebilirsiniz. Üst kısımdaki modlar yardımıyla kolayca normal kamera moduna geçiş yapabiliyorsunuz.