Kategoriler
Haberler

LG G7 ThinQ Akıllı Telefon Performansıyla Göz Dolduruyor

Güney Kore merkezli teknoloji firması LG, yeni amiral gemisi akıllı telefonunu kullanıma sunmakta biraz geç kaldı ama firma yine de doğru yolda ilerliyor gibi görünüyor. 3 Mayıs’ta resmi duyurusunun gerçekleştirilmesi beklenen akıllı telefon önceki amiral gemisi model olan V30’daki Snapdragon 835 yongasetini değil, güncel Snapdragon 845 yongasetini barındırıyor. Qualcomm’un güncel yongası cihazın V30’a kıyasla daha yüksek performans sergilemesini sağlıyor.

LG G7 ThinQ Akıllı Telefon Performansıyla Göz Dolduruyor

LG G7 ThinQ akıllı telefonda Cortex A75 esaslı dört Kryo 385 Gold çekirdeği ile Cortex A55 esaslı dört Silver çekirdeği bulunuyor. 10 nm LPP mimarisiyle tasarlanan yonga 4 GB RAM’le birlikte geliyor.

LG V30 modeli ise Cortex A73 tabanlı dört Kryo 280 çekirdeği ile Cortex A53 esaslı dört işlemci çekirdeğine ev sahipliği yapıyordu. 10 nm LPE üretim sürecinin sonucu olan yonga da 4 GB RAM ile eşleştirilmişti.

GeekBench uygulaması ile gerçekleştirilen test sonuçları tabloda görülebiliyor. Tek çekirdek ve çok çekirdekli test sonuçlarında kayda değer bir performans artışı söz konusu. Uygulama grafik performansını test etmiyor ancak bu alanda da kayda değer bir kazanımın olacağını söylemek mümkün.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.