Kategoriler
Rehberler

Android: Selfie Çekimler İçin Ön Kamera Flaşı

Android‘li akıllı telefonlara Selfie Çekimler İçin Ön Kamera Flaşı kazandırmak üzere izlenmesi gereken aşamaları ele alacağız. Bazı akıllı telefonlarda ön kamera ile çekim yaparken ekran kısa süreli de olsa tamamen beyaza bürünüyor ve bu sayede aydınlatması daha iyi olan çekimler yapabiliyorsunuz. Bu, şüphesiz güzel bir özellik ancak iki büyük sıkıntı mevcut: İlk olarak bu özellik her akıllı telefonda bulunmuyor. Bulunsa da Snapchat ve Instagram gibi üçüncü parti uygulamalarla birlikte kullanılamıyor.

Reactiv Studios’un geliştirdiği bir uygulama ile bu sorun son bulacak gibi görünüyor. Ekibin geliştirdiği uygulama ön kamera için flaş elde etmenizi sağlıyor. Üstelik Snapchat, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalarda gerçekleştireceğiniz çekimlerde de bu özellikten yararlanabiliyorsunuz.

Android: Selfie Çekimler İçin Ön Kamera Flaşı

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Selfie Flash uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Allow Camera Overlay seçeneğine dokunun. Sonraki ekranda karşınıza gelen seçeneğin anahtarını etkinleştirin. Bu aşamada verdiğiniz onaylar selfie çekimlerde ön flaşı etkinleştirmek için kullanacağınız butonun ekranda konumlandırılmasını sağlayacak.

Geri butonuyla Selfie Flash uygulamasına dönün. Allow Usage Access‘e dokunun. Selfie Flash‘ı seçin ve Permit usage access seçeneğini etkinleştirin.

Uygulama arayüzüne dönün. Üst kısımdaki anahtarı etkinleştirin. Talep edilen erişim iznini Allow‘a dokunarak onaylayın.

Kamera uygulamasını ya da Instagram, Snapchat gibi üçüncü parti bir uygulamanın kamera arayüzünü açtığınızda ekranın ortasında küçük, beyaz bir çemberin yer aldığını göreceksiniz. Selfie çekiminizde daha fazla ışık istiyorsanız bu çembere dokunun ve genişlemesini sağlayın. Bu büyük beyaz çember selfie’inizi daha aydınlık şekilde çekmenizi sağlayacak. Çemberin üç saniye sonra otomatik olarak küçüldüğünü belirtelim.