Kategoriler
Haberler

HMD, Nokia N Serisinin Dönüşüne İşaret Ediyor

Dileklerimiz gerçekleşiyor mu? Nokia’nın yeni sahibi HMD şirketinden gelen haberlere bakılırsa firma hem X serisini hem de N serisini canlandırmak için planlar yapıyor.

Firmanın Weibo hesabından paylaşılan yeni bir gönderide sürpriz şekilde Nokia N serisinden söz edildi. Telefonun 13 yıl önce, 27 Nisan 2005’de çıkış yaptığına dikkat çekildi. O gün Amsterdam’da gerçekleştirilen basın toplantısında Nokia N70, N90 ve N91 de tanıtılmıştı.

Gönderi bir tür davetle gelmekte. Her ne kadar kulağa tuhaf gelse de, davetiyede cihazın kutu açılımına işaret ediliyor. Bundan önce son olarak Nokia X6 sızıntısıyla karşılaşmıştık. Görünüşe bakılırsa şimdi bir başka ilginç ve heyecan verici cihazla daha karşı karşıyayız.

Fotoğraftaki telefonun Nokia N8 olduğu su götürmez bir gerçek. Serinin en çok sevilen akıllı telefonlarından biri ve dünyanın birçok yerinde rekor satış rakamlarına ulaşmıştı. N serisinin her zaman fotoğrafçılığa bir ilgisi bulunmaktaydı. Serideki cihazlar isimlerini çoğunlukla kullandıkları Zeiss lenslerinden aldılar. Yeni bir N8 de bu anlamda çok farklı olmayacaktır.

Soru ve görüşleriniz için forum sayfamızı kullanmayı unutmayın.