Kategoriler
Haberler

Nokia X’in Canlı Fotoğrafları Çıkışından Önce Sızdı

Nokia X6 ismiyle çıkış yapması beklenen Nokia X artık her an resmiyet kazanabilir. Yine de son bir sızıntı için yeterli zaman kalmıştı ve bu zaman değerlendirildi. Telefonun canlı fotoğrafları Çinli sosyal medya sitesi Baidu’dan geldi. Nokia X6 tüm ihtişamıyla karşımızda ve beklendiği gibi Nokia burada çentikli ekran tasarımını kullanıyor.

Nokia X görünüşe göre 19:9 en boy oranında bir ekrana sahip. Çentik içerisinde öz çekim kamerasını, kulaklığı ve uzaklık sensörünü barındırmakta. Yan çerçeveler oldukça inceyken cihazın çene tarafı Nokia logosunu içerecek kadar kalın tutulmuş.

Arka tarafta çift kamerayla karşı karşıyayız. Çift LED flaş dikey olarak yerleştirilmiş. Parmak izi okuyucusu ise bu dikey yerleşimin son halkasını oluşturmuş. Detaylarda ses ve güç düğmelerinin cihazın sağ yanına yerleştirildiği görülüyor.

TA-1099 kod adlı cihaz orta sınıf bir yarışmacı olacak. Bunu özellikle “6” isminden ve 10W şarj ünitesinden anlıyoruz. Fiyatlandırma, erişilebilirlik ve donanım bilgileri henüz firma tarafından açıklanmadı. Bazı kaynaklar 16 Mayıs’ın resmi çıkış tarihi olduğuna işaret ediyor. Bu da sızıntı ve iddialar için en az 3 hafta daha zaman demek. Ancak bu hafta tanıtılacağını söyleyenler de var.

Daha fazla bilgi için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.