Kategoriler
Haberler

Samsung’un İlk Android Go Akıllı Telefonu Yolda

Samsung henüz giriş seviyesi Android Go akıllı telefonları ile ilgili bir duyuru gerçekleştirmiş değil fakat firmanın bu işletim sistemini taşıyan ilk cihazı sanal alemde belirmiş olabilir. Duyurusu yapılmamış olan giriş seviyesi bir akıllı telefon popüler test uygulamalarından Geekbench’in veritabanına dahil olmuş görünüyor.

Samsung’un İlk Android Go Akıllı Telefonu Yolda

Android Go, Android Oreo işletim sisteminin giriş seviyesi akıllı telefonlar için optimize edilmiş versiyonu olarak düşünülebilir. Özellikle 1 GB RAM ve düşük depolama alanına sahip olan akıllı telefonlar ile sunulması hedefleniyor.

Google, popüler uygulamaları Gmail, Maps, Files ve benzeri çözümlerinin Go versiyonunu hazırlamıştı. Facebook gibi popüler servislerin de yine bu cihazlar için özel olarak hazırlanmış hafif mobil uygulamaları var.

Geekbench veritabanına giren akıllı telefonun model numarası SM-J260G. Samsung’un ilk Android Go telefonu Galaxy J2 Core adıyla raflardaki yerini alabilir.

SM-J260G akıllı telefonun 1 GB RAM ile geldiği görülüyor. 1.43 GHz’de çalışan dört adet ARM Cortex-A53 işlemci çekirdeğini barındıran yongasetinin Exynos 7570’in optimize edilmiş bir versiyonu olduğu tahmin ediliyor. Akıllı telefonun benchmark listesine Universal7570_Go adıyla kaydedilmiş olması da cihazın Android Go işletim sistemiyle geleceği iddiasını güçlendiren bir detay.

Akıllı telefon Galaxy J2 Core adıyla duyurulup satışa sunulabilir fakat şu anda resmi bir doğrulama yapılmış değil. Cihaz fiyatlarının ciddi anlamda yükseldiği bu dönemde düşük bütçeli kullanıcılar için ideal bir seçenek olabilir.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.