Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram’a Slow Motion Modu ve Sessize Alma Özelliği Geliyor

Twitter’da @wongmjane kullanıcı adıyla yer alan bilgisayar bilimleri öğrencisi Jane Manchun Wong’un yaptığı paylaşımlara bakılırsa popüler sosyal ağ uygulaması Instagram’a dört yeni özellik geliyor. Bunlardan birisi Quick Reactions özelliğini de içeren Story Reactions. Meksika’da yaşayan bir kullanıcı hesabında bu özelliğin birkaç aydır bulunduğunu gösteren fotoğraf ve videolar paylaşmış.

Wong aynı zamanda Instagram’a yakın zamanda sessize alma özelliğinin geleceğini iddia ediyor. Takip ettiğiniz bir hesabın paylaşımlarını akışınızda görmek istemiyorsanız sessize alıyorsunuz. İlgili kişi bu durumdan haberdar olmuyor. Kendisini takip listenizden çıkarmak (unfollow) durumunda da kalmamış oluyorsunuz.

Instagram’a Slow Motion Modu ve Sessize Alma Özelliği Geliyor

Wong’un uygulamanın kodu aracılığıyla yaptığı araştırmaya göre Instagram’a slow motion modu (ağır çekim) eklenebilir. Bu, Galaxy S9 ya da Xperia XZ2 gibi slow motion özelliğine zaten sahip olan cihazları kullananlar için çok anlam ifade etmeyebilir ancak yine de kullanışlı olacağı kesin.

Wong son olarak Story arşivlemesi özelliğine bir takvim görünümünün dahil edileceğini iddia ediyor. Instagram’daki arşiv özelliği şu an ızgara görünümünde ve kullanıcılar eski story’lerine ulaşmada bir miktar zorluk çekiyor.

Instagram cephesinden bu özelliklerin uygulamaya eklenip eklenmeyeceği ile ilgili resmi bir açıklama yapılmış değil. Bu özelliklerden birisi ya da birkaçı uygulamaya dahil edildiğinde daha net bilgi verebileceğiz.